FaceTime iMessage etkinleştirme ücretli mi SMS mesaj ücreti

Andronova
2 Minimum Okuma

Operatörünüz, FaceTime’ ı ve iMessage’ ı etkinleştirmek için kullanılan SMS mesajlarını ücretlendirebilir. Lakin kullanımda internet üzerinden gerçekleşeceğinden ekstra bir ücret ödenmeyecektir. Tabi WiFi ve paketi olmayanların dikkat etmesi gerekiyor. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ücretlendirme ne kadar?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Cep telefonunuzun ekranına ara ara bu şekilde bir uyarı geliyorsa, eğer daha önce etkinleştirmediyseniz, operatörünüz üzerinden yurtdışı tarafına atılan her biri için 1 SMS ücreti ile ücretlendirileceksiniz. Örnek FaceTime için tahmini 60 – 180 krş mesaj ücreti faturanıza yansıyacak veya TL (kontör) düşüşü olacaktır.

FaceTime iMessage etkinleştirme ücretli mi SMS mesaj ücreti

FaceTime iMessage etkinleştirmek için SMS mesajları ücretlendirebilir

Peki bu ücretlendirme bir kereye mahsus mu yapılıyor? Evet ama nadirde olsa internette şikayet yazan bazı kullanıcılarda birden fazla görülmüş. Öneri telefonunuza bu şekilde bir uyarı gelirse “Vazgeç” seçeneğini seçmeniz.   

İşlemlerde bir kısa mesaj ücreti alındığı gibi ekranda kaç TL olacağı açıklaması da yer alabiliyor. Merak etmeyin tahmini bir sms ücreti kadar yansıyacaktır.

FaceTime iMessage etkinleştirme ücreti

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

FaceTime etkinleştirme hatası

Olası çıkma nedenlerinden bahsedeceğiz. Lakin sizden kaynaklı olup olmadığının denemesi yapılması gerekiyor.

  • Cihazınızı kapatmadıysanız kapatıp ondan sonra deneyin.
  • İnternet bağlantısına ihtiyaç duyulduğunda farklı bağlantı türünü seçiniz.
  • Telefonun ayarlarının sıfırlanması gerekebilir. Örnek iPhone’ un ayarlarında yer alan “Genel” başlığından sıfırla olana girip işlem yapabilirsiniz. Orada ağ ayarlarının sıfırlanması gerekiyor.

Çok sık deneyenlerin belli bir süre işlem yapmaların kısıtlanabilir. Önerimiz bir günün sonunda tekrar denenmesi. O süre içerisinde hiç bir şekilde işlem yapmayınız.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir