FaceTime Ücretli mi Ücretsiz mi FaceTime Nasıl Kullanılır

FaceTime Ücretli mi Ücretsiz mi FaceTime Nasıl Kullanılır
müşteri hizmetleri

FaceTime ücretli mi ücretsiz mi FaceTime nasıl kullanılır Turkcell Avea Vodafone iPhone 4s 5s 6s Plus cep telefonlarda FaceTime uygulaması yüklü mü?

FaceTime ücretli mi ücretsiz mi FaceTime nasıl kullanılır : FaceTime uygulaması, iPhone, iPad, iPod touch veya Mac' de iOS sürümlerinde yer almaktadır. FaceTime, Wi-Fi üzerinden veya operatör hücresel ağ internet'i kullanarak  görüntülü arama yapabilmenizi sağlar. FaceTime uygulamasını açtığınızda sağ üst tarafta yer alan + simgesine dokunarak, kişiler listesinde FaceTime kullanıcısını seçmeniz yeterli. İster sesli ister görüntülü ve sesli görüşme yapabilirsiniz. Görüşme esnasında diğer kamerayı kullanarak paylaşım yapabilirsiniz. Facetime ücretli mi sorusunun cevabı ücretsizdir. Facetime çalışma anlayışı internet bağlantısını kullanarak iletişimi sağlamak. ister Wi-Fi kablosuz ağı kullanarak isterse hattınızda tanımlı internet paketi varsa bu paket üzerinden görüşme sağlayabilirsiniz. Eğer internet paketiniz yoksa operatör üzerinden ücretlendirmeye neden olacaktır. FaceTime ücretli mi ücretsiz mi FaceTime nasıl kullanılır FaceTime ücretli,FaceTime ücretsiz mi,FaceTime nasıl kullanılır,FaceTime indir,FaceTime nasıl yüklenir,FaceTime iPhone kullanma,FaceTime görüntülü görüşme nasıl yapılır,FaceTime görüntülü arama FaceTime internet tüketimi kullanıma göre yapılmaktadır. Yani ne kadar veri tüketimi yapıldıysa. Bunun net bir miktarı yok kaç MB diye zor bir yanıt alırsınız. Yani şu kadar dakika kullanımda şu kadar internet paketiniz'den gider zor bir cevap. Ama diğer uygulamalardan daha fazla internet tüketmeyeceğini söyleyebilirim. Bazı Facetime kullanıcıları operatörleri tarafından Turkcell, Vodafone veya Avea ücretlendirme ile karşılaştıklarından bahsetmişler evet doğrudur. Ama bu ücretlendirme ya internet paketi olmadan hücresel bağlantı ile görüşme yaptıklarından veya örnek Wi-Fi üzerinden internet bağlantısı yaparak FaceTime kullanırken kablosuz bağlantı kopukluğunda mobil veri bağlantısı devreye girdiğinden ücretlendirmeye ile karşı karşıya kalmış olabilirler. Kısaca iPhone cep telefonu ve Apple cihazlarda FaceTime hizmetinden yararlanmadan dolayı bir ücret ödemezsiniz. Ücret ödememek için internet bağlantısına dikkat etmeniz önerilir. FaceTime veya bu tarz bir uygulama kullanacaksanız, mobil veri bağlantısının kapalı olduğundan emin olmanız önerilir. Eğer ben internet paketi kesinlikle almam diyorsanız operatörünüzü arayarak internet bağlantınızı kapatmanız önerilir. İnternet hizmetinizi operatörünüzden kapattıktan sonra, tekrar internet açılır mı? diye soranlar için evet siz operatörünüzü aradığınızda açtırabilirsiniz. Ama şunu da belirteyim bazı durumlarda otomatik internet hizmetiniz açılabiliyor. Örnek verecek olursak faturanızı ödemediniz veya ödemeyi unuttunuz, hattınız Suspend' e kaldı yani hem arama yapamıyorsunuz hemde arama alamıyorsunuz. Bu durumda ödemeyi yaptıktan sonra internet erişiminiz de otomatik açılıyor.

FaceTime ücretli mi ücretsiz mi FaceTime nasıl kullanılır

Apple cihazdan örnek iPhone' dan, Ayarlar bölümünde yer alan FaceTime seçeneğine dokunarak Apple Kimliğinizle giriş yapınız. Daha önce Apple kimliğine onay verdiyseniz aşağıdaki adımları yapmanız gerekmeyecektir.

FaceTime görüntülü arama nasıl yapılır

FaceTime görüntülü arama yapma

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Ziya
Ziya - 3 yıl Önce

WiFi ile görüşme yaparsak herhangi bir şekilde üçretlenirmi

Alperen
Alperen - 3 yıl Önce

FaceTime kullanmadığım halde yurt dışına SMS göndermiş kapanıp açıldığından dolayı diyor müşteri hizmetleri bi yardımcı olur musunuz

emre
emre - 3 yıl Önce

18.8.17 tarıhınde aldıgım urunun garantısını kontrol etmek ıcın serınosunu gırdıgımde henuz etkılestırılmemıs olarak gozukmekte sebebı nedır .

Onur
Onur - 4 yıl Önce

Ben yurt dışındayım eşimle ikimizi iPhone var i messagede konuşuyoruz ibret üzerinden her hangi bir üçret yansırmı faturaya

Mehmet güneş
Mehmet güneş - 4 yıl Önce

Bana i message dan uyarı kutucukları geliyor yurt dışına mesaj gidiyor ve her seferinde 45krs kesiyor aktivasyon yapmak için sürekli böyle kesim yapacak mı nasıl kapata bilirim ay içinde 5-6 defa böyle mesaj geliyor hepsini de ücretlendiriyor bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla

- 4 yıl Önce

FaceTime aktivasyonu operatör SMS ücreti alabilir. Yani hesap aktif edilirken ilk aktivasyonda yurtdışına doğru gönderilen 1 SMS ücreti alabilir. Bu ücret 80-90 krş olabilir.

Ferit
Ferit - 4 yıl Önce

Benim ekranıma bir uyarı penceresi geldi FaceTime La ilgili vazgeç ve tamam butonları vardı ben yanlışlıkla tamama bastım ve bana Vodafone dan yaklaşık 100 SMS geldi SMS gönderimi için bakiyeniz yetersizdir diye bunun ne olduğunu anlamadım ama büyük ihtimalle FaceTime ile ilgilidir. Tam bilgi verebilirmisiniz???


Teknoloji haberleri