Fark Yaratan ‘Minuum Klavye’ Beta Testi İçin Hazır!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android işletim sisteminin en önemli avantajlarından bir tanesi de kullanıcılara sunulan birçok klavye seçeneğidir. Google’ın sistemde yer verdiği stok klavyenin yanı sıra her üretici kendi geliştirdiği klavye çözümleriyle kullanıcıya en iyi yazı yazma deneyimini yaşatmak istiyor. Bunun yanı sıra Play Store’da geliştiriciler tarafından hazırlanan birçok klavye seçeneği de yer bulmaktadır. Bu noktada tüketicilerin en çok ilgisini çeken ve Play Store’da indirme rekorları kıran Swiftkey klavyedir.

Andronova

Mart ayı içerisinde indiegogo üzerinden destekçi arayan yeni bir proje Android ekosisteminde klavye kullanımına yeni bir soluk getirebilir. Nisan ayı içerisinde 87 bin dolar kaynak sağlayan proje şu an itibariyle beta aşamasında. Kısa süre içerisinde final sürümüyle Android kullanıcılarına sunulması beklenen klavye sıra dışı tuş yerleştirmesi ile diğer çözümlerden ayrılıyor.

QWERTY klavyedeki tuş konumlarını aynı izdüşümde bir doğru üzerinde sıralayan Minuum klavye ile dokunmatik ekran üzerinde daha az alan işgal ediliyor. Hızlı metin girişi, her parmak yapısına uyum sağlama, akıllı otomatik kelime düzeltme ve diğer simgelere kolay erişim, klavyenin öne çıkan yeteneklerini sergiliyor.

Telefon ve tabletlere uyumlu olan klavyede kullanıcılar için QWERTY tuş dizilimi de seçenek olarak sunuluyor. Bu sayede yeni klavyeye alışma döneminin daha çabuk atlatılması hedefleniyor. Daha fazla detay için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

niV2KCkKmRw” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın