FCC’nin Hız Testi AppStore’da Yerini Aldı!

blank

Mobil cihazlar ile sürekli internete bağlanmaktayız. GSM Operatörlerinin “en hızlısı biziz” gibi bir yarışın içinde olmalarına rağmen halen 3G’ye bile tam olarak ulaşamamamız da ülkemiz için acı bir gerçek. Zaman zaman hepimiz internetimizin hızını sorguluyor ve arttırılması için bir çuval para ödüyoruz. Özelikle ADSL hatlarında hatların kaldıramadığı hızlara ulaşmaya çalışmak hatlarda kopma yaşamamıza sebep olmakta.

teknik destek

Bunu size şöyle açıklayalım. İnternet servis sağlayıcınız sizi arayıpta “3 TL, 5 TL karşılığı hızınızı 2 katına çıkartmak ister misiniz” diye bir soru sorarsa hattınızın kaç mega bit iternet hızını desteklediğinin ölçümünü yaptırtmadan bu tarz teklifleri kabul etmeyin. Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım evindeki interneti hızını böyle bir teklif ile arttırmış ve sürekli kopmalar yaşaması üzerine hızı santral tarafından düşürülerek konuya çözüm bulunmuştur.

Bu traji komik hikayeyi hem bilgi vermek hemde hızın herşey demek olmadığını belirtmek için sizlerle paylaştım. Hız testi hem Android hemde iOS dünyasında Ooakla’nın sunmuş olduğu programlar ile yapılmaktaydı ama geçtiğimiz ay içinde Federal Communication Commission yani Amerikan Federal Haberleşme Komisyonu (FCC) Android ekosistemi için bir hız testi yayınlamıştı. Bunun Amerikan Federal Hükümeti tarafından yapılan bir program olması sizde farklı bir komplo teorisi oluşturuyor mu bilmiyorum ama FCC aynı programı iOS platformu içinde yayına geçirdi.

Android için Buradan

iOS için Buradan programa ulaşabilirsiniz.

Bu program vasıtası ile bizim ve çevremizin Amerika tarafından kontrol edildiğine inanlar kadar inanmayanlarda olduğuna eminim ama bu konuda sizin düşünceniz nedir? Sizce bu tarz programlar ile takip mi ediliyoruz?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!