Fiber internet altyapı sorgulama

Andronova

Fiber internet altyapısı nerede var nasıl bakarız? Bulunduğum yerde fiber var mı veya fiberi destekliyor mu diye sorgulama yapabileceğiniz yerler hakkında bilgi alacaksınız.

Adresle Fiber altyapı sorgulama veya Superonline veya Turknet fiber sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı anlattığımız yazıda Türk Telekom fiber altyapı öğrenme için en sağlıklı işlemin çağrı merkezi üzerinden olacağını belirtelim. İş yerinde ve evde internet bağlamadan önce bu sorgulamayı yapmanızı öneriyoruz. 

Türkiye’de internet ve teknoloji kullanımı oldukça gelişmiştir. İnsanlar birçok işini internet üzerinden halledebilmektedir. Nerdeyse her evde sabit internet bulunuyor. Sabit internet bulunmayan evlerde ise mobil ağ aracılığı ile internete erişilebilmektedir.

İnternet servis sağlayıcıları

İnternetin yaygın kullanımı ile beraber pek çok internet servis sağlayıcısı çıkmıştır. İnternet servis sağlayıcılarının bazıları Türkiye’de ses getirirken bazıları da henüz yeni tanıtım aşamasındadır. Altyapısı geniş ve fazla olan servis sağlayıcıları daha çok tercih edilmektedir. Hemen hemen tüm internet servis sağlayıcıları daha geniş kapsamlı bir firmaya kira ödeyerek altyapılarından kendi müşterilerine hizmet veriyor.

İnternet bağlantısı alma

İnternet bağlantısı almak veya sabit internet almak günümüzde çok kolaylaşmıştır. Artık eskisi gibi sabit telefon hattı şartı da bulunmuyor. İnternet almak isteniyorsa ilk önce internet firmaları hakkında araştırmalar yapılır. Sonrasında uygun olan internet firması seçilir. İster satış mağazasına gidilerek, ister de telefon yoluyla başvuru yapılır. Genelde başvurudan sonraki 1 hafta içerisinde internet hizmeti alınmaya başlanır.

Fiber internet

Her internetin hızı farklıdır. Fiyatına göre hız da değişmektedir. Şu anda Türkiye’de verilen ortalama en yüksek hız 100 Mbpsdir. Bu hızdaki internet ise fiber internet olarak adlandırılır. Fiber internete herkes sahip olamıyor. Henüz her yerde fiber internet hizmeti olmadığından illerin belirli semtlerinde bulunuyor. Şu an çoğunlukla VDSL hizmeti verilmekte.

Fiber internet altyapısı sorgulamaFiber internet altyapı sorgulama

Fiber nerede var?

Yüksek hızda internet kullanmak isteyen kullanıcılar fiber internet kullanılıp kullanamayacağını merak ediyor. Peki, fiber internet altyapısı nerede var nasıl bakarız?

1- Çağrı merkezi

Fiber hizmeti verilen firmanın çağrı merkezinden adres ile sorgulatılır.

2- İnternet üzerinden

Türk Telekom altyapı sorgulaması: bireysel.turktelekom.com.tr/kapsama-haritasi/sayfalar/default.aspx

İnternete fiber altyapısı nerede yazarak gerekli sitelere ulaşabilirsiniz.

  • Turknet internet sorgulama: turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama
  • Superonline fiber sorgulama: superonline.net/internet/fiber/nerede
  • Millenicom: milleni.com.tr/fiber-nerede
  • Dsmart: dsmart.com.tr/Internet

Bu yöntemlerle fiber altyapılarının konumuna ulaşılabilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir