Fiyatında İndirimi Gidilen Project Shield, 27 Haziran’da Satışa Sunuluyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

CES 2013 etkinliğinde Tegra 4 lansmanı sonrası tanıtılan ve NVIDIA’nın Project Shield adını verdiği Android tabanlı el konsolu hakkında son yapılan değerlendirmeler şirketin resmi blog sayfasında yer aldı. Bir süre önce 349 dolar etiket fiyatı ile satışa sunulacağı bildirilen konsolun fiyatı 299 dolar seviyesine düşürülürken; NVIDIA, Shield’ın 27 Haziran’da ön yüklü 25 oyun ile satışa sunulacağını belirtti.

teknik destek

5-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekranın yer aldığı oyun konsolunun PS Vita ve 3DS gibi el konsollarına ciddi manada rakip olması beklenirken, cihazın güç birimini Cortex-A15 mimarisine sahip 1.9GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Tegra 4 işlemci, 72 GPU çekirdeğine sahip GeForce grafik birimi ve 2GB RAM oluşturuyor.

16GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, Bluetooth, Wi-Fi, GPS gibi detayları bünyesinde barındıran Shield, microHDMI girişi sayesinde oyunları daha büyük ekranlara taşırken, 4K çözünürlüğe kadar video akışı sağlayabiliyor. Bunun yanı sıra “steam” özelliği sayesinde bilgisayarlardan oyun akışı sağlanabilecek. NVIDIA, el konsolunda yeni bir arayüz geliştirmek yerini Android 4.2 ile stok Android deneyimi sunduğu görüyoruz. Konsolun yaz döneminde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

93L_lo-s5rU” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: blog.gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!