Flappy Bird Efsanesi Sona mı Eriyor

Son yıllarda mobil oyunlar hayatımızda büyük bir yer işgal etmeye başladı. Özellikle toplu taşıma araçlarında zaman geçirmek için elimiz cep telefonlarına gidiyor. Şarj süreleri büyük bir sorun teşkil etse de bir çok kişinin ikinci pil ya da şarjlı kapaklar ile gezdiğine bizzat şahit olmaktayız.

Andronova

Çevremizde CandyCrush’ta ki seviyesi konusunda övünmeyen; Clash of Clans’te kurduğu Klan ile hava atmayan yada Temple Run’da rekorları ile gösteriş yapmayan kimse kalmadı diyebiliriz.

Tüm dünyada “Free to Play” oyunlara milyarlarca dolar harcanırken oyun geliştiricilerde süreli olarak daha iyi ve daha akıcı oyun deneyimlerini bizlere sunuyorlar. Bu oyunlardan en önemlisi ve bu günün Angry Birds’ü olarak gösterilen Flappy Bird çıktığı ilk gün olan 24 Mayıs 2013’ten beri sadece iOS platformunda 50 milyondan fazla indirilme rakamına ulaşmıştı. Şimdi oyunun oynanış videosu ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

7JHbJ5RAHE0″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Süper Mario benzeri bir yapıda sadece tek bir hareketle kontrol ettiğimiz kuşu birbirine karşı yerleştirilmiş boruların içinden geçirmeye çalıştığımız bu oyun başlarda oldukça kolayken ilerki seviyelerde insanın sabırlarını zorlayıcı bir noktaya gelebiliyor –du.

-du diyoruz çünkü oyunun Vietnamlı yapımcısı Dong Nguyen oyunun kendisine zarar verdiğini günün 22 saatinin oyunun geliştirilmesi için harcadığını belirterek huzura ihtiyacı olduğunu söyleyen bir tweet paylaştı. Hemen ardından da Oyunu tüm platformlardan kaldıracağını ve bunun yasal bir konu olmadığını söyledi. Oyunu kimseye satmayacağını ama ara vereceğini ve başka oyunlar geliştireceğini belirten Nguyen, yazı hazırlanırken Android Marketten oyunu geri çekmişti. Aşağıda oyun geliştirici Dong Nguyen’in attığı tweetleri inceleyebilirsiniz.

Dong Nguyen Tweetler

iOS platformu için halen indirilebilir olan oyunun henüz indirmediyseniz buradan indirebilirsiniz. Oyun çok kısa bir süre içinde ya efsane olarak anılacak ya da çok büyük bir reklam içinde bizde birer figüran olacağız.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.