Foxconn, Apple iPhone ve Apple Watch İçin OLED Ekran Üretecek!

Apple‘ın neredeyse tüm mobil cihazlarının üretildiği Çin’in dev üreticilerinden Foxconn, 2015 yılının sonuna doğru Apple iPhone ve Apple Watch için OLED ekran üretimine başlayacak.

Andronova

Foxconn geçtiğimiz Kasım ayında 2.6 milyar dolarlık yatırımla, Apple’a ekran ünitesi üretmek için yeni bir tesis kurdu. Geçtiğimiz Çarşamba bu konudaki haberler Japonya’nın lider haber gazetesinde çıktı. Habere göre, Foxconn ve Tayvan’ın en büyük LCD ekran üreticisi Innolux ortaklığıyla kurulan fabrikada, Apple’ın akıllı telefon ve akıllı saatleri için OLED ekranlar üretilecek.

Görünüşe göre Apple LCD ekranlardan vazgeçip bunun yerine OLED ekranları kullanacak. 2015’in sonlarına doğru üretime geçecek olan fabrika, Apple iPhone 7 veya iPhone 6s modeli için yeni OLED ekranları üretebilir.

Acaba Apple, LG’nin esnek ekran pazarına göz mü dikti? Önümüzdeki günler heyecanlı olacağa benziyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.