Foxconn Göre Apple 4.7 ve 5.7 İki iPhone Modeli Duyuracak!

Foxconn Kaynaklarına Göre Apple Bu Yıl 4.7 ve 5.7-inçlik İki iPhone Modeli Duyuracak!

Andronova

Ziyaret ettiğimiz birçok forumda özellikle Android tarafındaki güncellemelerin gecikmesi durumunda kullanıcıların büyük bölümü “Şu Apple büyük ekranlı bir iPhone çıkarırsa kesinlikle iOS’a geçerim” temennisini dile getiriyor. Büyük ekranlı iPhone iddiaları uzun süreden beri dillendiriliyor ve Apple uzun bir aradan sonra  iPhone 5‘te ekran boyutunda bir iyileştirme ya da büyüme sağladı.

Samsung‘un Galaxy S serisi tanıtımı yaklaştıkça metal kasa, iPhone’ların tanıtım tarihi yaklaştığında ise büyük ekran dedikoduları alır başını gider. Henüz iPhone modellerinin tanıtımlarına aylar var ancak, uzak doğudan gelen bazı bilgiler Apple’ın bu yıl iPhone’larda benimseyeceği ekran boyutları hakkında önemli detaylar sunuyor.

Apple’ın bir numaralı üretim ortağı Foxconn içerisinde elde edilen bilgilere göre Apple eylül ayında 4.7 ve 5.7-inç ekrana sahip iki iPhone modelinin hazırlıklarını yapıyor. Gün geçtikçe büyük ekranlı telefonlara olan ilgi dikkate alındığında 5.7-inç ya da benzer seviyede bir telefonun hazırlıklarının sürdürülmesi yüksek ihtimal. Bloomberg tarafından kasım ayında yayınlanan bir raporda da 5.5-inç ekrana sahip iPhone modelinin yolda olduğu ifade edilmişti. Yeni iPhone modellerinde ayrıca parmak izi okuyucusu ve göz tarayıcısı gibi özelliklerin de yer alaca Foxconn kaynakları tarafından bildiriliyor.

Ortada Samsung’un Galaxy Note serisi ile elde ettiği önemli bir başarı var ve Apple 2014’te phablet olarak adlandırılan segmente geçmeyi ciddi manada düşünüyor olabilir.  4.7-inç ekran ise yeni nesil iPhone’da (iPhone 6) yer alacak. 4-inç boyuttan 4.7’ye geçiş büyük bir sıçrama olacak ancak son dönemde bazı üreticiler mini modellerinde 4.7-inç ekrana yer vermeye başladı. Muhtemelen Sony, Samsung ve HTC de bir sonraki mini modellerde 4.5 ya da 4.7-inç ekran benimseyecek.

Yeni iPhone’lar özellikle 5.7-inç ekrana donatılması beklenen phablet iPhone sizi heyecanlandırıyor mu?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.