Samsung Galaxy S5 ile İlgili Tüm Detaylar Bu Yazıda

Andronova

Samsung Galaxy S5 ile İlgili Tüm Detaylar

Samsung’un borsa değeri 2014’ün ilk gününde rekor bir düşüşle 9 milyar dolar azalarak bu yılın Samsung için çok zor geçeceğinin bir göstergesi olmuştu. Samsung 2013 yılının her çeyreğinde kar elde etmesine rağmen yatırımcılar özellikle mobil tarafta bekleneni veremediklerini düşündükleri Samsung’tan desteklerini çekmiş gibi bir görüntü vermişlerdi. Samsung başkanı Lee Kun-Hee’de bu gelişmeler karşısında yıllık şirket toplantısı için 1800 üst düzey yöneticinin katıldığı bir şirket toplantısında özellikle tasarım ekibine gönderme yaparak;  ürün ve hizmetlerin değerini yükseltmek için sınıf atlamak ve yüksek kaliteli ürünler yapmak zorunda olduklarını belirtmişti.

Samsung özellikle yeni nesil Exynos işlemcisi ve 2K AMOLED ekran ile gelmesi neredeyse kesinleşen Galaxy S5’e resmen kilitlenmiş durumda. Şimdi sizlerle Galaxy S5’in basında çıkan haberlerinin detaylarını ve telefonun nasıl şekillendiğini kısaca hatırlayalım.

Samsung geçtiğimiz yaz ayında Amerika Birleşik Devletler Marka ve Patent Ofisinden önünde tuş olmayan bir telefonun patent hakkını satın almıştı. Özellikle Sony ve LG’nin başını çektiği üreticiler kapasitif tuşlar kullanırken Samsung Apple gibi halen fiziksel buton kullanımına odaklanmıştı. Özellikle yeni nesil Android güncellemelerinin fiziksel tuşları desteklememesi Samsung’un güncellemeleri geç vermesine sebep oluyordu. Glaxy S5 için fiziksel tuş kullanılmayacağı yönünde haberleri işte bu patent desteklemekte.

Samsung Galaxy S5 ile İlgili Tüm Detaylar

Samsung Galaxy S5 ile İlgili Tüm Detaylar

Galaxy S5’te iris tarayıcıya yer verilmesi ile ilgili de bir çok haber vardı ve bizde bu haberleri sizlerle bu satırlardan paylaşmıştık ama bu teknolojinin bu haliyle telefonlarda yer almasına imkansız gözüyle bakılıyor. İris taraması yapabilen sensörlerin telefonu çok fazla kalınlaştıracağı ise herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Bundan dolayı Samsung’un ekrandan biometrik parmak okuma teknolojisi üzerinde çalıştığı söylenmekte. Yeni telefonun ekranın herhangi bir noktasından parmak izi okuması da böylece sağlanmış olabilir.

Samsung Galaxy S5 ile İlgili Tüm Detaylar

Samsung’un son yıllarda en çok eleştiri alan tarafı ise malzeme kalitesi yada kalitesizliği oldu. İnsanların 2000 TL para vererek deri görünümlü plastiğe sahip olmaları sanki kandırılıyormuş gibi bir izlenime kapılmalarına sebep olmaktaydı. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 3 telefonu olan bir kişiye arkasının plastik olduğunu söylediğimde “saçmalama deri bu” demesi üzerine dikişlerine dikkat etmesi gerektiğini söyledim ve gördüğü andaki hayal kırıklığını Samsung Başkanı Lee Kun-Hee’nin görmesini isterdim. Bu durumlardan dolayı Samsung’un yeni telefonda kesinlikle plastik kullanmayacağı düşünülüyor. Telefon sektörü bu noktaya gelmişken tüketicilerin bir tane daha plastiği kaldırabileceğini düşünmüyorum. Galaxy F serisi mi dersiniz ne dersiniz bilemiyorum ama yapılan haberlere göre Galaxy S5 metal kasaya sahip olacak.

Samsung Galaxy S5 ile İlgili Tüm Detaylar

Mobile ReView dergisinin editörü Eldar Murtazin’in paylaştığı tweete göre 23 Şubatta Barselona’da başlayacak olan Dünya Mobil Kongresinde Samsung hem yeni TouchWiz arayüzünü hemde yeni telefonu Galaxy S5’i tanıtacak. Bu söylentiler gerçek olur mu bilinmez ama beklentiler her geçen gün artıyor ve çıkan ürün ile umarım hayal kırıklığına uğramayız.

Eldar

Galaxy S5 TouchWiz

Galaxy S5’in kamerası konusunda ise halen 16 megapiksel ve OİS sensör konusunda ısrarcı olunsa da bir kesimi medya Sony’nin ve Nokia Lumia 1520’nin matematiksel olarak altında kalmamak adına 20 megapiksellik bir sensörün Galaxy S5’te kullanılacağını belirtiyor -ki bu çok gerçekçi bir yaklaşımmış gibi görünmekte. Smsung GAlaxy S5 ile kitleleri peşinden koşturmaya amaçlıyorsa iyinin de iyisini vermek zorunda.

Galaxy S5

Galaxy S5 bu beklentilerin ne kadarını karşılayacak bunu hep birlikte göreceğiz ama burada en önemli şey siz değerli kullanıcıların Samsung’tan ne beklediği. Siz Galaxy S5’ten ne bekliyorsunuz? Özellikleri sizce ne olmalı yorumlarınızı bizlerle paylaşmanız global anlamda da bir değer teşkil etmekte. Bu yazıları sadece siz değerli okuyucularımız değil üreticiler de bu sayfaları okumakta ve değer vermekte. Yorumlarınızı esirgemezseniz sektörede bir değer katmış olursunuz. Herkese teşekkürler…

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir