Galaxy A3 ses sorunu problemi çözüm

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Telefonumun sesi çıkmıyor, ses karşı tarafa gitmiyor veya ses gelmiyor. Samsung Galaxy A3 modelinde yaşanan ses sorunu ve bu soruna ilişkin çözüm önerilerimiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung markası ülkemizde bir çok farklı alanda hizmet vermektedir. Cep telefonundan klimaya, tevizyondan beyaz eşyaya gibi bir çok farklı alanda ürün yelpazesi olan bir markadır. Bu haberimizde ise Samsung firmasının ürettiği cep telefonlarında yaşanan bir sorunu çözüme kavuşturmaya çalışacağız.

Samsung her bütçeye uygun, her ihtiyaça uygun akıllı telefon modellerini ülkemizde satışa sunmuştur. Orta fiyat aralığında bulunan A serileri aslında fiyatının üstünde vir telefon modeli olduğu nu söyleyebiliriz. İşte bu haberimizde fiyatı uygun fakat özelliği fazlan olan A serisi telefonlardan biri olan Galaxy S3 modelinde yaşanan ses sorununu nasıl çözebileceğinizi yayınlayacağız.

İlk analiz için;

  • Telefonun kapatılarak test edilmesi
  • WhatsApp ve tarzı uygulamalarla ses testinin yapılması
  • Kulaklıkla kontrol edilmesi
  • Cihazdaki uygulamaları teker teker kaldırarak deneme
  • Fabrika ayarına çevirme
  • ROM atma ve donanımsal durum varsa servis

Galaxy A3 ses sorunu problemi çözüm

Galaxy A3 ses gelmiyor gitmiyor sorunu

Ses sorunundan kastımız, telefonunuzdan sesin hiç çıkmaması veya sesin az gelmesi gibi problemlerdir. Galaxy A3 ses sorunu problemi çözüm Yukarıda bahsettiğimiz ses sorunlarını Galaxy A3 telefon modelinde yaşayan takipçilerimiz aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirler; İlk bu sorunun kaynağının telefonunuza yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklandığını düşünebilirsiniz. Çünkü uygulamalar sizden kurulurken bazı izinler isterler, bu kurulum sırasında ses ayarlarınızı yönetme izni verdi iseniz sizden habersiz telefonunuzun ses ayarları ile oynayabilir. Bu durumda ya ilgili uygulamayı kaldırınız Telefonu fabrika ayarlarına döndürünüz. Ya da hard reset atabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yukarıdaki işlemiz ardından halen sorununuz devam ediyorsa sorununuz yazılım kaynaklı olabilir. Galaxy A3 telefonunuza tekrardan android işletim sistemini yükleyiniz.

Son olarak ise bu işlemlerin ardından sorun çözüme kavuşmadı ise probleminiz donanımsaldır. Telefonunuzu servise gösteriniz.


Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2020, 04:16

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir