Galaxy A3 ve Galaxy A7 (2017) güvenlik güncellemesi

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

2019' a girmeye yakın Samsung Galaxy A3 (2017) ve Galaxy A7 (2017) güvenlik güncellemesi yayınlandı. Android cihaz için Aralık güncellemesi Türkiye içinde dağıtıldı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Samsung cep telefonları olan Galaxy A3 ve A7 ile ilgili sürekli güvenlik problemleri ortaya çıkıyordu. Samsung; 2018 Aralık güvenlik yamasını her 2 modelede getirip 2017 Galaxy A3 ve 2017 Galaxy A7 güncelleme aldı. Yama zaten bazı yerlerde 2017 Galaxy A5 için çıkmıştı. Böylece;

  • Verileriniz çok daha güvenli bir şekilde saklanır.
  • Kredi kartı bilgileriniz de dahil olmak üzere, kritik bilgiler daha güvenli korunur.
  • Facebook gibi kuruluşların, sizlerden bilgi alması zorlaşır
  • Son olarak, çok daha huzurlu bir şekilde akıllı telefon kullanımınız sağlanır.

Tüm bunları göz önüne alırsak güvenlik güncellemesi son derece büyük yararlar getirecek gibi görünüyor.

2017 Galaxy A3 ve A7 Aralık 2018 güvenlik düzeltme eki ile güncellendi

Galaxy S9 için sanki Android 9.0 muamele görür gibi dururken, Samsung serisindeki diğer telefonlarda her zamanki gibi iş yapıyormuş gibi duruyor. Samsung, Aralık yaması her 2 telefon içinde A3 ve A7 yayınladı. Aralık yaması daha önce zaten bazı bölgelerde görüntülenmişti.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Galaxy A3 ve Galaxy A7 (2017) güvenlik güncellemesi

Aralık 2018 güvenlik yaması A3 (2017) ve A7 (2017) için güncelleme

A3 ve A7 güncellemeleri; ilgili kodla yazılım birçok bölgede kullanıma sergilendi. Aralık güvenlik iyileştirmesi; Samsung’ un kendi yazılımında 40 civarı ve Android içinde 6 kritik açığı kapattı. Bu açık Samsung’ un kendi yazılımlarında yer alan  en kritik açıklardan biri.

Güvenlik sorunu “Secure Folder” galerideki resimlere kimlik doğrulaması olmadan erişim izni verdiği anlaşıldı. Tüm modeller için önerilen güvenlik yamasını açılan indirip güncellenmesi önerilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Peki bu güncelleme kimler için geçerli?

Galaxy A3 güncellemesi ve Galaxy A7 güncellemesi! Tabii ki bu; Aralık yamasıyla ilgili bir güncellemenin her telefonda geçerli olacağı anlamı yüklemek de doğru değil. Cihazınızdaki Ayarlar »Yazılım güncelleme menüsüne gidip güncellemeleri manuel olarak indir seçeneğine dokunarak sizin için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Andronova ekibi olarak, bu güvenlik güncellemesi ile ilgili ve diğer sorunlarınız için ilgilenmeye hazırız.


Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 21:20

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir