Galaxy A5 telefona Google Play Store hesap ekleme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android Galaxy telefonda uygulama mağazası için hesap açma oluşturma. Samsung Galaxy A5 modelinde Google Play Store hesabı ekleme nasıl yapılır sorunuzun cevabı bu haberimizde…

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung yeni telefon modelleri ile ülkemizde kendine yer edinmeye devam etmektedir. İyi bir satış rakamları bulunna samsung yeni serisi “A” modeline ait telefonları bir biri ardına çıkarmaktadır. İşte çıkardığı o modellerden bir olan Galaxy A5 modeline google play store hesabı ekleme işlemlerinin nasıl yapılacağını bu makalemizde yayınlayacağız.

Google play store uygulaması android işletim sistemine sahip telefonların vazgeçilmezi konumundadır. Android telefonlarda kullandığınız bütün uygulamarı bu android marketi kullanarak telefonunuza kurabilirsiniz. Bundan dolayı google play store android mobil cihazlar için önem arz etmektedir. İşte bu kadar önemli bir uygulamayı kullanabilmeniz için bir hesap eklemeniz gerekmektedir. Bu hesap herhangi bir e-posta adresi olmamaktadır.

Google kendi mail adresi olan gmail’den alınmış bie e-posta ile kayıt almaktadır. Google play store’yi kullanabilmek için aşağıdaki başlık altındaki adımları takip ediniz. Telefona Google Play Store hesap ekleme İlk önce gmail adresine girerek bir gmail hesabı alınız. Aldığınız gmail hesabının adını ve şifresini unutmamak için bir kenara not alınız çünkü daha sonraki süreçlerde işinizi kolaylaştıracaktır. Gmail hesabı aldıktan sonra telefona geçebiliriz.

Galaxy A5 telefona Google Play Store hesap ekleme ve ayarları

Galaxy A5 telefona Google Play Store hesap ekleme

Galaxy A5 telefonunuzda parmağınızı telefonda üst ekrandan aşağıya doğru kaydırınız. Daha sonra açılan ekrandan çark şeklinde bulunan “ayarlar” menüsüne tıklayınız. Telefonunuzun ayarlarını açtıktan sonra aşağıdaki resimde görünen “hesaplar” yazısına tıklayınız. Yukarıdaki ekranda yer alan hesaplara tıkladığınızda karşınız çıkan ekrandan “hesap ekle” yazısına tıklayınız.  Hesap ekle yazısına tıkladığınızda karşınıza hesap ekleyebileceğiniz adresler gelecektir. Aşağıdaki resimde göründüğü gibi bir çokseçenek bulunmaktadır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Fakat biz google play storeyi kullanabilmek için google hesabı eklememeiz gerekmektedir. Aşağıda kırmızı kutucuk içine aldığımız google seçeneğine tıklayınız. Google hesabı seçtiğinizde sizlere telefon iki seçenek sunacaktır. Mevcut hesap ve yeni hesap şeklinde. Biz daha önce gmail hesabı aldığımızdan dolayı mevcut hesabı seçerek ve yine daha önce bir kenara kaydettiğimiz kullanıcı adını ve şifremizi girerek devam diyoruz. Bu işlemlerin ardından artık google play storeyi kullanabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 00:22

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir