Galaxy A90 sıfırlama için hard reset atma

media 1344

Samsung Galaxy A90 hard reset işlemini yapmadan önce format atmayı deneyiniz ve duruma göre sıfırlamayı yaparsınız. Son olarak ROM atmak gerekebilir

teknik destek

Telefonlarda açılmıyor, logoda takılı kalıyor ve yazılımsal problemlerde çözüm için formatlama da en çok kullanılan fabrika ayarları ve bir diğeri ise hard reset yapılmakta. Bunun için “Genel yönetim” bölümünde yer alan sıfırla öncelikle kullanılması önerilir. Bu ufak defek çok sayıda sorunun çözülmesini sağlar.

Galaxy A90 hard reset için:

  1. Şarjın yüksek olmasına dikkat edelim ve telefonun kapatılması gerekiyor.
  2. Ses yükseltme ve cihazı açtığımız tuşa basılı tutalım.
  3. Logo geldiğinde bırakıyoruz. Eğer cihaz açılıyorsa aynı anda basılı tutmadığımızdan veya tam basmadığımızdan kaynaklı olabilir.
  4. “Recovery Mod” ekranıyla karşılaıldı ise “W.D. factory reset” üstüne ses tuşuyla gelin ve güç tuşu ile onaylayalım.
  5. Onay için “Yes” ve başa döndüğünde “R.system now” yapınız.

İşlemlerde hata alınıyorsa yani olmuyor ise;

  • Cihazın yeniden başlatılmasıyla test edin. Sorun çıkıyorsa tekrar resetleyin.
  • Robot simgesinde ! varsa yazılımda sıkıntı var ve ses tuşlarına basıp çektiğinizde ilgili işlem seçenekleri çıkacaktır.
  • Çıkmayanlar yazılım yüklemesi ile çözecektir.

Cihazın açılmamasında virüs ve yanlış yazılım atılması gibi durumlar sebep olabiliyor. ROM atmakla sıkıntının ortadan kaldırıldığı kesindir. Tabi doğru yazılımdan emin olunuz. Galaxy A90 5G modelinde de aynı işlemlerle yol alacaksınız. Çoğu Android modellerde işlemler bu şekilde yapılmakta.

Galaxy A90 sıfırlama için hard reset atma

Galaxy A90 hard reset atma


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 02:24

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın