Galaxy Camera 2, 20.2MP Çözünürlüklü Bir Sensöre Sahip Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl eylül ayında gerçekleşen IFA Berlin etkinliğinde görücüye çıkan ve Android tabanlı ilk fotoğraf makinesi olmasa da söz konusu platformun öncü ismi olmaya aday Galaxy Camera’nın ikinci versiyonu için geri sayım başladı. Cihazın tanıtım tarihine dair detaylar henüz resmi olarak bildirilmese de, IFA Berlin etkinliği uygun bir zaman dilimi ve mekan olarak ön görülüyor.

Andronova

Mayıs başında karşımıza çıkan bazı raporlarda Samsung’un telefon görüşmelerine olanak sağlayan ikinci nesil Galaxy Camera üzerinde çalıştığına dair detaylar aktarılmıştı. Bluetooth 4.0 sertifikası alan cihaz, raporda bir cep telefonu olarak yer almıştı. EK-GN120 olarak kodlanan cihazla çekilen  üç görsel ortaya çıkarken, söz konusu görsellerden Galaxy Camera 2’nin sahip olduğu sensör hakkında detaylara ulaşıyoruz. 20.2MP çözünürlüklü bir sensöre sahip olduğu anlaşılan Galaxy Camera 2, 21x optik zoom ve 16.3MP çözünürlüklü sensöre sahip Galaxy Camera’nın yeteneklerini bir adım daha ileri taşıyor.

media 2970

Birinci nesil Galaxy Camera’da Cortex-A9 mimarisine sahip dört çekirdekli Exynos 4412 işlemcisine yer veren Samsung, yeni kamera çözümünde ise kısa süre önce Samsung’un “Kernel Git “ sayfasından ortaya çıkan Exynos 5 5420 işlemcisine yer verebilir. Söz konusu işlemci, tıpkı 5410’da olduğu gibi dörder çekirdekli iki küme şeklinde işlem görüyor. 1.8GHz frekans hızında çalışan Cortex-15 ve 1.2GHz’de çalışan Cortex-A7 mimarisine sahip işlemci kümelerine ARM’ın Mali T-600 serisi bir grafik birimi eşlik ediyor. İşlemcinin ilk olarak Galaxy Note III’te çıkacağına dair iddialar da yok değil.

Haziran sonunda gerçekleşecek Samsung Premiere 2013 etkinliğinde kamera odaklı Galaxy S4 Zoom modelini görücüye çıkarmaya hazırlanan Samsung’un kamera/telefon melezi cihazlar oluşturarak yeni bir platform oluşturmak hedefinde olduğu görülüyor.

media 16855

media 16856

kaynak: techtastic

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın