Galaxy Mega 2 Geliyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy Mega 6.3 I9200 ve Galaxy Mega 5.8 I9150 telefonları ile çok farklı bir kulvar ortaya koymuş ve hem ucuz hemde büyük telefon isteyen kişiler için bir segment oluşturmuştu. Samsung, 5,8  inç boyutundaki Galaxy Mega Mayıs ayında ve hemen arkasından Haziran ayında da 6,3 inç boyutundaki Galaxy Mega’yı tanıtmıştı.

Bu telefonlar ile belli bir kesime hitap etmeyi amaçlayan Samsuıng’un bu konuda başarılı olup olmadığının değerlendirmesini siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz fakat bu telefondan sonra büyük ekranlı ve ucuz telefonların farklı işletim sistemlerinde bile ortaya çıkması (Lumia 1320 gibi) bu segmentinde bu telefonlarında başarılı olduğunu bizim açımızdan ortaya koymaktadır.

Gelen haberlere göre Samsung SM-G750  kod isimli bir telefon üzerinde çalışıyor. Bu telefonun öncelikle Galaxy S5 varyasyonu bir telefon olacağı ile ilgili dedikodular yapılmıştı. Bu gün ise bu telefonun 6 inç boyutunda yeni Galaxy Mega 2 olduğunu anlıyoruz. Samsung’un yeni telefonunda 720p HD bir ekrana sahip olacağı öngörülüyor. Fiyatı uygun bir telefon içinde olması gereken ekran çözünürlüğü 1280 x 720 pikseldir. Hem oyun oynamak hemde performans açısından bu çözünürlüğü destekleyebilecek birçok işlemci hem Samsung tarafında hemde Qualcomm tarafında bulunmaktadır. 3G şebekeleri için Exynos 5 serisi bir işlemci, LTE şebekeleri içinde ualcomm 400 platformunu bu telefonda görmemiz muhtemel olacaktır.

Bu ekran büyklüğündeki telefonlar için ne düşünüyorsunuz? Kabul edebileceğiniz ekran büyüklüğünün en üst sınırı nedir? Yorumlarınız ile yazılarımıza destek verirseniz çok seviniriz…

Kaynak: androidbeat

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!