Galaxy Mega 5.8 ve Galaxy Mega 6.3’ün Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2011 yılında IFA Berlin etkinliğinde duyurulan Galaxy Note ile büyük ekranlı telefonların öncülüğünü üstlenen Samsung, devam eden süreçte Galaxy Note II ile pazardaki liderliğini daha da perçinledi. Özellikle geçtiğimiz yıl farklı üreticilerin de 5-inç üzeri birçok telefonu tanıtmasıyla phablet olarak adlandırılan segmentte önemli bir rekabetin oluştuğuna şahit olduk.

teknik destek

Note serisi teknik özellikle ve fiyat noktasında üst seviye telefonlar seviyesinde. Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği büyük ekranlı telefonları orta seviye özelliklerle daha uygun fiyatlandırma stratejisiyle Mega serisi altında duyurmayı planlayan Samsung, söz konusu platformdan daha fazla pay kapmak istiyor. Bu anlamda önümüzdeki süreçte resmiyet kazanması beklenen Galaxy Mega 5.8 ve Galaxy Mega 6.3’ün teknik özellikleri netleşmeye başlıyor.

Galaxy Mega 5.8, adından anlaşılacağı üzere 5.8-inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. QHD (540 x 960p) çözünürlüklü ekranın yer bulacağı telefonda 1.4GHz ferkans hızında çalışan çift çekirdekli işlemci ve 1.5GB RAM yer alacak. Arka bölümde 8MP, ön bölümde ise 2MP çözünürlüklü kameranın konumlandırıldığı Galaxy Mega 5.8’de 2.600 mAh kapasiteli bir batarya söz konusu.

Çift SIM kart versiyonunun da olacağı belirtilen telefonda ayrıca 9.7mm kalınlık, Android 4.1.2 ya da Android 4.2, Touchwiz Nature UX, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 80211 a/b/g/n ve A-GPS diğer teknik detaylar olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun çıkış tarihi için herhangi bir detay aktarılmış değil.

Galaxy Mega 6.3 ise 6.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. 7.9mm ile Galaxy S4’e benzer bir kalınlıkta olan telefonun LTE desteği sunacağı bildiriliyor. Kamera ve işlemci özellikleri Galaxy Mega 5.8 ile aynı olan telefonun batarya kapasitesi ise 3200 mAh olacak. Telefonun siyah ve beyaz renk seçeneği ile mayıs ortasında resmiyet kazanması bekleniyor.

kaynak: 1, 2

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın