Galaxy Nexus için Android 4.4 Tabanlı Custom ROM’lar Artık Mevcut!

Google, Android 4.4 KitKat resmi duyurusu sonrasında yaptığı açıklama ile Galaxy Nexus’un 18 aylık güncelleme desteğini tamamladığı gerekçesiyle Android 4.4 güncellemesinden muaf tutulduğunu belirtmişti. 1GB RAM’e sahip telefonun güncelleme kapsamında çıkarılması telefon kullanıcıların hayal kırıklığı yaratan bir gelişme olsa da, yazılım geliştiricilerin Android 4.4 temeline dayanan özel ROM’ları çok kısa süre içerisinde oluşturması bekleniyordu.

Andronova

Nitekim öyle de oldu. Söz konusu ROM’lar henüz alfa seviyesinde ve kullanıcılardan gelen geri bildirimler sayesinde hatalar hemen onarılmaya çalışıyor. Eğer siz de Galaxy Nexus cihazınızda Android 4.4 ufak çaplı sorunlara rağmen test etmek istiyorsanız alt bölümdeki linkleri takip edebilirsiniz.

Yükleme öncesi cihazınızın root yetkisine sahip olması ve özel bir Recovery (CWM ya da TWRP) menüsünün yüklü olması gerekiyor.

İndirme Linkleri;

[ROM] [4.4] [KRT16M] A taste of KitKat [Alpha]

ROM; indir

Alternatif link; indir

Gapps dosyası; indir

[ROM] [4.4] SlimKat (Maguro) [Alpha Builds]

ROM; indir

Gapps dosyası; indir

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.