Galaxy Nexus’a Android 4.4 KitKat Şoku!

media 16255

Google, Android’in en güncel versiyonu 4.4 KitKat’i resmi olarak duyurdu. Android’in son sürümünü ilk olarak Nexus 5 kullanıcıları tecrübe edecek. Önümüzdeki haftadan itibaren ise diğer Nexus kullanıcıları için güncellemenin dağıtımına başlanacak.

Andronova

Güncelleme desteği alacak Nexus modelleri içerisinde Galaxy Nexus ise yer almayacak. Google, yaklaşık iki yıl önce Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile mobil dünyasında yer edinen Galaxy Nexus için 18 aylık güncelleme desteği döneminin sonra erdiğini belirterek, Galaxy Nexus için resmi güncelleme desteğinin son bulduğunu resmi olarak onayladı.

Android 4.4, 512MB RAM’e sahip cihazlarda bile sorunsuz çalışmak üzere tasarlanmıştır. Galaxy Nexus için güncelleme desteğinin kesilmesi de zaten donanıma bağlanmıyor. Google muhtemelen satış taktiği olarak kullanıcıları yeni Nexus telefona yönlendirmek istiyor.

1 milyar kullanıcıya ulaşma hedefini güden işletim sisteminin en güncel versiyonu Galaxy Nexus’te yer almayacak ve telefon kullanıcıları bundan sonraki süreçte yükseltme işlemini geliştiriciler tarafından sağlanan yazılımlarla sağlayacak. Galaxy Nexus tarafından yaşanan süreç dikkate alındığında bir sonraki  Android sürümü (muhtemelen Android 5.0) Nexus 4 kullanıcılarında hayal kırıklığı yaratacak gibi görünüyor.

kaynak: support.google

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın