Galaxy Note 10.1 2014 Edition Tanıtıldı

Önümüzdeki pazartesi günü ülkemizde satışına başlanacak Android eko sisteminin en güçlü tableti Yeni Galaxy Note 10.1 dün yapılan etkinlik ile teknoloji severlerin beğenisine sunuldu. Tabletin genel özelliklerini şöyle bir hatırlamak gerekirse;

teknik destek

  • 2560×1600 piksel çözünürlüğünde 10,1 inç WQXGA TFT 299 ppi ekran
  • 3G/WiFi Exynos 5420 (1,9 Ghz) 8 Çekirdekli
  • Arka 8 Mega Piksel BSI Sensör LED Flaşlı kamera, Önde 2 Mega Piksel BSI Sensör
  • Bağlantı çeşitleri olarak WiFi 802,11 a/b/g/n/ac (2,4 ve 5 Ghz) Bluetooth 4.0
  • 3 GB RAM, 16 – 32 GB Hafıza f+ Micro SD Kart Yuvası (Türkiye’de sadece 16 GB modeli satılacak)
  • 8220 Mah Pil
  • Geliştirilmiş s-Pen Teknolojisi (Bu bir önceki nesil tablete göre geliştirilmiş oluyor, Note 3’te ki S-Pen deneyiminden farklı bir durum söz konusu değil)

Tabletin genel özellikleri bunlar. Sadece 16 GB versiyonunun satılmasını tam olarak anlayamasam da Samsung’un benden daha iyi bildiği bir şeyler mutlaka vardır diye düşünüyorum. Elbette pazar araştırmaları yapılmıştır ama Android gibi bir işletim sistemi kullanıpta 16 GB hafıza ile gezmek sizce de biraz tuhaf durmuyor mu? “Programları SD karta taşıyabiliyorsunuz” dediğinizi duyar gibiyim ama Class 10 hafıza kartları bile Nand Flaş yongasının sadece 10 da 1 kadar hız verdiklerini de unutmayın derim.

Yeni Galaxy Note 10.1, tasarım anlamında bir önceki nesle göre oldukça farklılık gösteriyor. Öncelikle daha ince yapısı ve aynı ekranda daha küçük boyutuyla bir hayli güzel görünüyor ama halen plastiğin en özeli kullanılıyor. Samsung Türkiye’nin açıkladığı satış rakamlarına gelirsek burada büyük bir “bu tableti kim alacak” sorusuyla karşılaşıyorum.  16 GB WiFi özellikli tabletin satış fiyatı 1499 TL, 3G’li versiyon 1699 TL fiyatla satılacağı bidiriliyor. Galaxy Note 10.1’den sadece 2 gün sonra satışa çıkacak iPAd Air‘ın 16 GB Wifi modelinin fiyatının sadece 1249 TL olduğunu ve 16 GB 3G modelininde 1599 TL olduğunu söylediğimde “bu tableti kim alacak” sorusunu neden sorduğumu umarım anlayabilmişsinizdir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir