Galaxy Note 2 telefonda şarj takılı olmadan çalışmıyor

Andronova

Telefonu şarj cihazına bağlamadan açamıyorum açılmıyor çözümü nedir? Samsung Galaxy Note 2 modelinde şarj cihazı takılı olmadan çalışmıyor sorununun cevabı haberimizde…

Samsung markası ülkemizde en çok satan akıllı cep telefounu markaları arasında bulunmaktadır. Samsung kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özellikleri çok olan veya az olan modellerini değişik ücretlerle satmaktadır. Yüksek ücret alarak sattığı modelleri bulunduğu gibi düşük ve orta seviyede ücretlendirdiği modelleride bulunmaktadır.

Bugün yaşanılan sorununu anlatmaya çalışacağımız telefonu olan note serisi samsung firmasının en üst telefonlarıdır diyebiliriz. Çünkü neredeyse bütün özellikleri bu modele koyan firma ayrıca bu modele özel yazılımlarda üretmektedir. Ekran boyutu ve işlevi olarak firmanın diğer modellerinde daha üstte olduğunu kullanan her kişi farkedebilir. Bu kadar özellikli olan bu modelde yaşanan şarj ile çalışma sorununun cevabını aşağıdaki başlık altında bulabilirsiniz.

Galaxy Note 2 telefon şarj takılı olmadan çalışmıyor

Galaxy Note 2 telefonda şarj takılı olmadan çalışmıyor

Galaxy note 2 modelini kullanan bazı kullanıcılar yılların geçmesinden sonra telefonlarında şarj aleti takılı olmadan telefonlarını açamadıkları gibi şikayetler forum sitelerinde yer almaktadır.

Peki bu sorunun nedeni nedir? Bu tarz sorunların bir kaç sebebi olabilir bunlar; USB kablo ile bilgisayar üzerinden deneyiniz. Farklı bir cihazla şarj edip deneyiniz. Telefonunuza hard reset atmanız gerekebilir. Hard reset attıktan sonra sorun devam ediyorsa sıfırdan Android yazılım güncellemesi yapınız.

Eğer yukarıdaki işlem çözüm olmadı ise yeni batarya ile deneme gerçekleştiriniz. Telefonunuz eğer batarya sorunundan dolayı açılmıyorsa bu işlemin ardından çalışacaktır. Son olarak ise yine batarya değişiminden sonra çalışmıyorsa telefonda donanımsal bir arıza olduğunu söyleyebiliriz. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda telefonunuzu yetkili servise göstermeniz gerekmektedir.


Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 17:12

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir