Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 için Android 4.3 Hazırlıklarına Başlayan Samsung, Android 4.2.2 Güncellemesini Es Geçebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Yakın bir zamanda ortaya çıkan iddialar Samsung’un Galaxy S3 ve Note 2 modelleri için Android 4.2.2 güncellemesinin kasım ayına ertelediğini bildirmişti. Hatta Galaxy S4 satışlarının üst seviyede tutulması adına da güncellemenin bir süre daha bekletileceği konuşulmuştu. Güncellemeye ilişkin Galaxy S3 cephesinden sızıntılar gerçekleşirken, Note 2 cephesine dair ise herhangi bir yazılım henüz ortaya çıkmış değil.

Son gelen değerlendirmelere göre Samsung Hindistan’ın AR-GE bölümü, Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 modelleri için Android 4.3 güncellemesinin hazırlıklarına başlamış. İddiaya göre aynı dönemde (kasım ayında) Galaxy S4 (Exynos 5 octa versiyonu) için de söz konusu güncellemenin sunulması planlanıyormuş.

Temefy.com adlı sitenin kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre Samsung, Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 modellerinde Android 4.2.2 güncellemesini es geçip direkt Android 4.3’ü sunabilir. Halihazırda Galaxy S4 Google Edition için sızdırılan Android 4.3 güncellemesi de bu durumu destekler nitelikte olabilir. Söz konusu gelişmelerin birer iddiadan ibaret olduğunu tekrar hatırlatalım.

Daha önce ortaya çıkan raporlarda Galaxy S3 ve Note 2 modellerinin Android 5.0 güncellemesini alacağı yönündeydi. Görünüşe bakılırsa Samsung satış rekorları kıran amiral gemileri için Android 4.3 sonrası da yazılım desteğini sürdürecek.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir