Galaxy Note 3 Air Command Özelliğinin Artık Kaleme İhtiyacı Yok!

blank

Akıllı telefonlar için Stylus kalem uzun süredir kullanılan bir teknolojiydi. Hatta bundan yıllar evvel Sony Ericsson P910i ve P990i telefonlarımda da bu kalemlerden vardı. Özellikle o dönemde kalemli telefonlar pek revaçtaydı. HP’nin el terminallerine benzeyen telefonlarında da bu kalemler kötü bir deneyim sunsa da dışarıdan oldukça havalı görünüyordu.

teknik destek

Yıllar geçtikçe Stylus kalemler ekran teknolojisine de ayak uydurarak gelişim gösterdi. Samsung Note serisi ile Stylus kalemleri tekrar hayatımıza soktu. Açıkçası ben bir Note 2 kullanıcısı olarak kalemi hiç kullanmıyorum. Telefon ile konuştuğumda bir şey kaydetmek zorunda kaldığımda çıkardığım S-Pen günlük kullanımda tercih etmediğim bir teknoloji. Siz S-Pen teknolojisini ne kadar kullanıyorsunuz bilemiyorum ama özellikle LG G Pro kullanan arkadaşlarımın kalem eksikliği yaşadıklarına hiç şahit olmadım.

Bu bağlamda Samsung, Note 3 telefonunda da yine S-Pen teknolojisini kullandı. Note telefonunda kalme olmaması gerçekten düşünülemezdi ama gördüğüm kadarıyla S-Pen Note 3 telefonda da pek kullanılmıyor. Samsung Galaxy Note 3‘te S-Pen kullanımını bir adım daha ileriye götürerek Air Command dediği bir özelliği de hayatımıza sokmuş oldu. Eylem Notu,Karalama defteri, S Finder, Kalem Penceresi ve Ekran Notu adı altında 5 farklı modun bulunduğu bu özelliklerin ne işe yaradığını halen bilmiyorsanız aşağıdaki videodan izleyerek kullanılabilirliğine siz karar verin.

ylP4DDwXZb8″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Bu özelliğin kullanılabilmesi için kalemin çıkartılmasına ihtiyaç vardı ama yeni bir uygulama sayesinde kaleme tıklamadan Air Commadn özelliğini kullanmaya başlayabiliyoruz. Programın adı GMD Air Command Shortcut. Program ücretsiz bir şekilde sunuluyor, indirmek isteyen Galaxy Note 3 sahipleri buraya tıklayarak yükleme yapabilirler. Programı yükledikten sonra nasıl çalıştığını görmek içinde aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Gerçekten güzel bir programa benziyor. Note 3 sahipleri programı kurduktan sonra deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.

UJzyu_OeZ0M” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: androidautohirty

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!