Galaxy Note 3'e Root yetkisi kazandırma

Galaxy Note 3' e Root yetkisine kavuşturmak ister misiniz? Bu hem cihazı korumasız yapabilir hem de çok sayıda özelliklere erişim yapabilirsiniz. Note Root nasıl yapılır?

Andronova

Açık kaynaklı kod yapısına sahip Android için sınırsız özelliklere sahip olması için yapılan Root işlemi önemli olduğundan dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Bu işlem gelişmiş seçeneklere erişimi sağlayacağından zaralı kodların erişimine de açık olacak.

Root işlemi nasıl yapılır anlatacağımız yazımıza eklemek istediklerinizi yorumlarınızla şekillendirebilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce cihazın yedeğini kesinlikle almanızı öneririz.

Galaxy Note 3'e Root yetkisi kazandırma

Galaxy Note 3‘ün 3G ve LTE modellerine Root yetkisinin nasıl kazandırıldığını anlatacağız. Samsung, Galaxy Note 3’te ilk olarak Knox adlı güvenlik uygulamasına yer vermesine rağmen, Root yetkisi oldukça basit bir yöntemle gerçekleştirilmektedir. Tabi Root yetkisi sonrası telefonun garanti dışında kalacak ve Knox güvenlik uygulaması devre dışı kalacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurmanızı hatırlatırız.

Root işlemini XDA-Geliştiriciler Forumu’nun önde gelen üyelerinden ve aynı zamanda moderatör görevini yürüten Chainfire’in hazırladığı CF-Root dosyası ile yapacağız.

CF-Root dosyası devamlı olarak güncellenirken; Root dosyası beraberinde SuperUser, Busybox araçlarını ve özel ROM’ların yüklenmesine olanak sağlayan CWM Recovery menüsünü getiriyor.

Not: Yükleme işlemine geçmeden önce Samsung güvenlik uygulaması Knox’u devre dışı bırakın. Root sonrası uygulamayı kullanamayacağınızı hatırlatalım.

Root nasıl yapılır

1. Alt bölümde yer alan linklerde CF-Auto-Root zip klasörlerini indirin ve içerisinde yer alan dosyaları masaüstüne çıkarın. Odin uygulaması zip dosyasında yer almaktadır. SM-N900 (Exynos) : CF-Auto-Root-ha3g-ha3gxx-smn900.zip SM-N9005 (Qualcomm): CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005.zip

2. Galaxy Note 3’ü kapatın ve Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutarak Download Moduna alın. Download moduna geçmek için bir uyarı ile karşılaşacaksınız, bu uyarıyı ses yükseltme butonuna basarak geçin.

3. Odin uygulamasını çalıştırın ve Download modunda olan cihazınızı bilgisayara bağlayın. Sol üstteki ID:COM kutusunun sarı renkli olduğundan emin olun. (Odin uygulamasının telefonu algıladığını gösterir) Alt bölümdeki görsele göz atabilirsiniz.

4. Odin üzerindeki ayarlara dokunmadan PDA kısmına CF-Root içinden çıkan .md5 uzantılı dosyayı ekleyin.

5. Odin üzerinde bulunan start butonunu tıklayın. Yüklemi işlemi 3-5 saniye sürecektir. Telefon otomatik olarak yeniden başlayacaktır. İlk açılış biraz uzun sürebilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.