Galaxy Note 3 Exynos İşlemcili Modelleri İçin Android 4.4.2 Güncellemesini Yayınladı [Yükleme Talımatı]

Andronova
3 Minimum Okuma

Samsung geçtiğimiz hafta Snapdragon 800 işlemcili cihazlar için Android 4.4.2 güncellemesini yayınlamıştı. Bu hafta da Exynos işlemcili telefonları için Android 4.4.2 güncellemesini yayınlayarak güncelleme konusunda ne kadar iyi bir iş yaptığını da bizlere tekrardan hatırlatmış oldu. Güncelleme genel anlamda performans iyileştirmeleri içerse de en önemli yeniliklerden biri beyaz renkli bildirim ikonları olmuş. Bu özellikle çok iyi düşünüldüğünü söyleyebilirim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu güncelleme ile benchmark puanlarında gözle görülür bir değişiklikten bahsetmek nihayet mümkün olacak. Güncellemeler sonrası değişmeyen benchmark skorları kullanıcılarda telefonlarının güncellendiği izlenimini maalesef bırakmıyordu. Android 4.4.2 güncellemesi ile Note 3’te özellikle kilit ekranından ana menüye girişler ve çıkışlar oldukça iyileştirilmiş. Samsung hızlı erişim için kilit ekranın sağ tarafına (iphone’da ki gibi) bir kamera uygulaması yerleştirmiş. Android 4.1.2 ve 4.3’te kullanılan kısa yollara bir geri dönüş sezinledim! Android 4.4.2 yüklü Note 3 telefonumuzda müzik dinlerken artık kilit ekranının tamamında albüm bilgilerini görebiliyoruz. Kendi klavyesini kullanıyorsanız (-ki ben size kesinlikle verilen her kuruşun değdiği SwiftKey öneririm) klavyede de bazı iyileştirmeler söz konusu.

Çekirdeğe yazılan iyileştirmeler ise şu şekilde özetleniyor; uyumlu yazıcılar ile kablosuz baskı yapabilme, yeni duygusal yüz ifadeleri, SMS / MMS için stok mesajlaşma uygulaması gibi yenilikler söz konusu. Yükleme talimatına geçmeden evvel Galaxy Note 3 Exynos işlemcili modelleri için Android 4.4.2 nasıl görünüyor diye merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu dikkatle izleyebilirsiniz.

AXRzpKT8O8Y” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Android Rom Nasıl Yüklenir Yükleme Talimatı:

Not: Bu yaptığınız işlemler sonucunda telefonunuza bir zarar gelmesi durumunda şahsım ve www.andronova.net sitesi ve sahibi/sahipleri sorumlu tutulamaz. Bu işlemleri yaptığınız takdirde bütün sorumluluk bu işlemi yapan kişi/kuruluşa ait olduğunu da kabul etmiş sayılırsınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

1- Sammobile sitesinden Android 4.4.2 yazılımını Romu indiriniz.

2- Odin programını indirin.

3- Android 4.4.2 sürümünü ve Odin zip klasörlerinde yer alan dosyaları masaüstüne çıkarın.

4- Odin uygulamasını çalıştırın ve telefonu kapatarak Download moduna alın. (Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutun, ekrana bir uyarı gelecek ve bu uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçin.)

5- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan (Odin programında mavi uyarı görünecek) sonra indirdiğiniz ROM klasöründeki dosyayı Odin üzerinde alt bölümde gösterildiği şekilde yerleştirin.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

PDA kısmına N900XXUDNA6 dosyasını
CSC kısmına N900SERDNA6 dosyasını
MODEM kısmına N900XXUDNA1 dosyasını ekliyoruz.

Not: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

6- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yüklenme işlemi birkaç dakika sürecektir. Yükleme işlemi sonrası telefonun açılış ekranda kalması durumunda ise Recovery menüsünden “wipe/factory reset” uygulayın.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir