Galaxy Note 3 için Android 4.4.2 Güncellemesi Dünya Geneline Yayılmaya Başladı!

Andronova

Galaxy Note 3 için Android 4.4.2 KitKat güncellemesini geçtiğimiz günlerde Polonya’da başlatan Samsung, sistem alt yapısında önemli gelişmeler içeren kapsamlı güncellemeyi şimdi ise dünya genelinde Galaxy Note 3 kullanıcılarıyla buluşturmaya başladı. Samsung’un güncellemelere genelde ilk olarak Polonya’da başlaması mutlaka dikkatinizi çekmiştir.Güney Koreli üreticinin tıpkı Hindistan’da olduğu gibi Polonya’da da büyük bir Ar-Ge merkezi bulunmakta ve bu ülkede kullanıcılara aktarılan güncellemeler bir nevi test süreci olarak değerlendirilir. Samsung bu ülkede güncellemeyi dağıtıma sunduktan sonra bir süre daha bekler ve herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde dağıtım kapsamına diğer ülkeler de alınır. Motorola da benzer şekilde Amerika’da ilk aşamada güncellemeyi belirli kullanıcılara ulaştırarak test sürecini başlatır. Genel dağıtım ise kısa bir süre başlar.

Samsung, Galaxy Note 3 için Android 4.4.2 güncellemesini elbette kendi Ar-Ge merkezlerinde bir süre test etmiştir, ancak şirket son kullanıcıya ulaştıktan sonra oluşabilecek sorunlara karşı bir süre daha beklemeyi tercih ediyor. Polonya’da kullanıcıların herhangi bir hata rapor etmemesi üzerine Samsung N9005 modeli için güncellemeyi Baltık ülkelerinde, Şili, Slovenya, Bulgaristan, İtalya ve Hindistan’da dağıtıma sunmaya başladı.

Exynos işlemcili Galaxy Note 3 içinse dağıtım şu an sadece Rusya’da başlamış görünüyor. Samsung’un kısa süre içerisinde Exynos işlemcili model için de dağıtım alanını genişletmesi bekleniyor. Kilit ekranda kamer kısayolu, durum çubuğu simgelerinin beyaza bürünmesi, kablosuz yazıcı desteği, gelişmiş RAM yönetimi, arayüz geliştirmeleri ve Hangouts’un yerleşik SMS uygulaması olarak kullanılabilmesi, kilit ekranında tam boyutlu albüm kapağı desteği ve genel bir performans artışının güncelleme neticesinde sunulan başlıca yenilikler olduğunu hatırlatalım.

kaynak: SamMobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir