Galaxy Note 3 İçin Android 5.0 Lollipop Resmi Olarak Yayınlandı! [Yükleme Talimatı]

media 13897

Samsung’un popüler telefonu Galaxy Note 3 için daha önce sızdırılan Lollipop sürümünün ardından, Şimdi kardeşi Galaxy Note 4’ten önce olması sebebiyle sürpriz olarak karşılanan, Samsung tarafından Galaxy Note 3 için resmi olarak Android 5.0 Lollipop sürümü yayınlandı.

Andronova

SM-N900 modeline ait olan ve Samsung’un TouchWiz arayüzüne sahip N900XXUEBOA6 numaralı Android 5.0 Lollipop sürümüne kavuşan Galaxy Note 3, tüm Samsung özelliklerinin Materyal Tasarıma uyarlanması ve ART runtime ile performansın da iyileşmesiyle artık çok daha stabil ve şeker(lolipop) oldu.

Ülkemizde Galaxy Note 3 için henüz Kies aracılığıyla dağıtımına başlanmayan Android 5.0’ı dilerseniz Türkçe dilinin de bulunduğu Rusya için dağıtılan sürümü yükleyerek hiç vakit kaybetmeden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Firmware detayları:
Model adı: Galaxy Note 3
Model numarası: SM-G900
Ülke: Rusya
Versiyon: Android 5.0 Lollipop
Yapı tarihi: 13 Ocak
Ürün kodu: SER
PDA: N900XXUEBOA6
CSC: N900SEREBOA6
MODEM: N900XXUEBNL6

YÜKLEME TALİMATI

[alert style=”red”] Uyarı! Bu işlemin bir hata durumunda telefonunuza zarar verebileceğini ve telefonunuzun yedeğini almanızı tavsiye ettiğimizi hatırlatırız. [/alert]

[sociallocker id=”59864″]İNDİRİLECEK DOSYALAR

1. Odin [3.09]

2. Resmi ROM (Android 5.0)

[alert style=”green”] Profesyonel Tavsiye! Devam etmeden önce bir önlem olarak dilerseniz adb komut sistemiyle pit dosyanızın yedeğini alabilirsiniz. Bunun için;

adb shell su -c “dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/sdcard/My-N9005.pit bs=1 skip=17408 count=4244”
adb pull /sdcard/My-N9005.pit [/alert]

YÜKLEME İŞLEMİ

Adım 1. Öncelikle telefonunuzda USB Hata Ayıklama modunun aktif olduğundan emin olun. Bunun için sırasıyla; Ayarlar >> Geliştirici Seçenekleri >> USB Hata Ayıklama modunu aktif edin.

Adım 2. İlk olarak indirdiğiniz Odin ve ROM dosyalarını bir klasöre çıkartın.

Adım 3. Telefonunuzu kapatın ve Download moduna geçirin. Bunun için; Menü tuşu + Açma/Kapama TUşu ve Ses Kısma tuşuna aynı anda basılı tutun.

Adım 4. Odin uygulamasını fareyle sağ tıklayarak “yönetici olarak” çalıştırın ve telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın, Odin’in telefonunuzu algılayana kadar bekleyin ve tanıdığından emin olun (tanıdığında ID:COM alanı mavi renkte olacak.)

Adım 5. Odin’de aşağıdaki gibi Auto-Reboot ve F.Reset Time bölümünün İŞARETLİ ve Re-Partition bölümün ise İŞARETSİZ olduğundan emin olun.

Odin-v309-blank

Adım 6. İndirdiğiniz sıkıştırılmış Firmware dosyasınının içindeki .tar.md5 formatındaki dosyayı AP butonuna basarak o bölüme ekleyin ve Start düğmesine basarak yüklemeyi başlatın.

Yükleme işleminden sonra cihazını açılmaya başlayacak ve bu işlem ortalama 5-15 dakika arasında sürebilmektedir. Sonrasında Samsung Galaxy Note 3’ünüzde Android 5.0 Lollipop’un keyfini çıkarabilirsiniz.[/sociallocker]

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın