Galaxy Note 3 için CyanogenMod ROM Çok Yakında!

blank

Halihazırda 10 milyon kullanımı geride bırakan CyanogenMod, Android platformunda popülerliğini artırmaya devam ediyor. Resmi yazılım güncellemesinden mahrum bırakılan ya da cihazında stok Androd deneyimini daha özelleştirilebilir yapıda kullanmak isteyenler için en ideal seçeneklerden biri olan CyanogenMod, bir süre önce Android 4.4‘e dayalı CM11 Nightly sürümü içerisinde üst sınıf telefonların da yer aldığı bir çok model için yayınladı.

teknik destek

Galaxy S4, HTC One, LG G2, Moto X ve tabii ki Nexus 5‘inde içerisinde yer aldığı listeye çok yakında satış rekorları kıran Galaxy Note 3 de dahil olacak. Geliştirici ekip, Google+ hesabı üzerinden Galaxy Note 3 için Android 4.4 CM11’in yakın zamanda yayınlanacağı bilgisini verirken, yazılımın kaynak kodlarını da yayınladı.

Yazılımın Galaxy Note 3’ün hangi versiyonu için yayınlanacağı bildirilmiyor ancak söz konusu telefonun Snapdragon 800 işlemcili model olması bekleniyor. Samsung, Galaxy S3′ten bu yana Exynos işlemcilerin kaynak kodlarını paylaşmıyor ve gerekli kodlar olmadığı sürece cihazlar yeterli stabiliteye ulaşmayacağı için geliştirici ekip Exynos işlemcili modeller için ROM oluşturmaya pek sıcak bakmıyor.

Galaxy Note 3’ün ayırt edici özelliklerinin başında S-Pen‘in sunmuş olduğu kullanım deneyimi geliyor. CyanogenMod ROM’unun yüklenmesiyle S-Pen’le uyumlu uygulamaların hiç biri kullanılmayacak. Bu sebeple yazılımın ne kadar ilgi çekeceği merak konusu. Ancak yine de CyanogenMod gibi AOSP tabanlı Custom ROM’ları güçlü donanıma sahip telefonlarda tecrübe etmek isteyen kullanıcılar olacaktır.

kaynak: androidpolice

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!