Samsung Galaxy Note 3 ilk Güncellemesine Kavuştu!

blank

Samsung Galaxy Note 3‘ün Avrupalı kullanıcılara sunulmasını üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, Güney Koreli üretici 5.7-inç Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, S-Pen ve Snapdragon 800 işlemcisiyle donattığı yeni nesil phablet modeli için ilk gün güncellemenin dağıtımına OTA (şebeke üzerinden) yoluyla başladı.

Sadece Avrupalı Galaxy Note 3 N9005 için başlatılan güncelleme paketi 30MB dosya boyutuna sahip ve “geliştirilmiş kararlılık” içeriyor. Bunun dışına kullanıcı deneyimini doğrudan etkilenen herhangi bir yenilik yer almıyor. Güncellemede yeni bir bant ve kernel dikkat çeken ayrıtılar olarak karşımıza çıkarken, güncelleme kapsamında bölge kilidine ilişki herhangi bir değişimin sağlanmadığı bildiriliyor.

Stabil bir çalışma ve kararlılık içeren güncellemenin kısa süre içerisinde ülkemizde satışta olan Exynos Octa 5420 işlemcili Galaxy Note 3 için de başlaması bekleniyor.

2.3GHz frekans hızında çalışan Snapdragon 800 işlemci, 3GB RAM, 32/64GB depolama seçenekleri, microSD kart desteği, 4K ve 1080p @60fps video kaydı, 13MP çözünürlüklü kamera, Wi-Fi, NFC, IR blaster, Bluetooth 4.0 LE ve microUSB 3.0 telefonun sahip olduğu diğer detaylar.

kaynak: AndroidCentral

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!