Galaxy Note 3 için Yeni Bir Güncelleme Dağıtımı Başladı, Aksesuar Uyumsuzluğu Sorunu Giderildi!

Ocak ay içerisinde Galaxy Note 3 için dağıtıma sunulan Android 4.4.2 KitKat güncellemesi sistem alt yapısında önemli gelişmelere yer verirken, arayüzde ise ufak çaplı değişimler bizleri karşılamıştı. Güncelleme sonrası 3. parti aksesuar kullananlar ise bir sorunla karşılaşmış ve güncelleme sonrası aksesuarları devre dışı bırakılmıştı.  Samsung, Android 4.4 KitKat ile uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve cihaz sahiplerini resmi aksesuar kullanmaya iten çipli aksesuar sistemine (aksesuar kimlik doğrulama) geçiş yapmıştı.

Andronova

Yaşanan gelişme kullanıcılar tarafından sert bir dille eleştirilmiş, nitekim Samsung da kısa bir süre sonra konuya ilişkin “Galaxy Note 3′te Android 4.4.2 güncellemesi sonrası oluşan 3. parti aksesuarlarla uyumsuzluk sorununun tespit edildiği ve bir yazılım güncellemesiyle durumun düzeltileceği” şeklinde bir açıklamaya yayınladı.

Söz konusu güncellemenin dağıtımına başlandı ve yayınlanan mini güncellemeyle 3. parti aksesuarlar tekrar telefon tarafından desteklenmeye başladı. Android 4.4 tabanlı güncelleme her zaman olduğu gibi ilk Polonya’da başladı.

Snapdragon 800 işlemcili Galaxy Note 3 için yayımlanan güncelleme kısa süre içerisinde farklı ülkeleri de kapsayacak. Aynı güncellemenin ülkemizde satıla Exynos işlemcili Galaxy Note 3 için de yayınlanması bekleniyor. Exynos işlemcili Galaxy Note 3 için Android 4.4.2 KitKat güncellemesi Rusya, Ukrayna, Tayland, Hindistan ve bazı Asya ülkelerinde başlamış durumda. Güncellemenin mart ayı içerisinde ülkemize de sunulması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.