Galaxy Note 3 Lite’a İlişkin Detaylar Gelmeye Devam Ediyor!

blank

Phablet olarak isimlendirilen büyük ekranlı telefonlar kategorisinin zirvesinde yer alan ve Galaxy Note 3 ile zirvedeki yerini daha da sağlama alan Samsung yine aynı segmentte ancak bütçe dostu bir çözümle kullanım alanını genişletmek istiyor. Bu noktada Galaxy Note 3’ün popülerliğinden faydalanmak isteyen Samsung, söz konusu modele Galaxy Note 3 Lite ismini verecek.

teknik destek

Geçtiğimiz günlerde Güney Kore medyasında yer alan bazı haberlerde Samsung’un Galaxy Note 3 Lite modelinin üretimine başladığı bilgisi aktarılmış ve telefonun mevcut Galaxy Note 3 satışlarının %30‘luk dilimini oluşturacağı iddia edilmişti.

Samsung ile yakın ilişkinler içerisinde olan SamMobile, Galaxy Note 3 Lite’ı doğrularken, cihazın yeşil renk seçeneğinin de olacağını bildirdi. SM-N7505 olarak isimlendirilen LTE destekli modelin daha önce siyah ve beyaz renk seçeneklerini doğrulanmıştı. Galaxy S3, Galaxy Note 2, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3’te geniş bir renk yelpazesi sunan Samsung bahsi geçen telefonların hiçbirinde yeşil renge yer vermezken, Galaxy Note 3 Lite ile yeni bir renk seçeneğini ilk defa karşımıza çıkaracak.

Telefonun teknik özellikleri hakkında yazılıp çizilenler spekülasyondan öteye gitmiyor. Galaxy Note 3’ün daha makul fiyatlı modeli olması hasebiyle daha düşük bir işlemci, kamera ve ekranın kullanılması bekleniyor. 6.3-inç ekrana sahip Galaxy Mega modelinde olduğu gibi orta sınıfta konumlandırılması beklenen telefonda dört çekirdekli Snapdragon 400 ya da Snapdragon 600‘ün yer bulacağı modelde ayrıca AMOLED yerine LCD panele ve 13MP yerine 8MP çözünürlüklü kamera yer bulacak.

Galaxy Note 3 lite

Önümüzdeki yılın 12. haftasında kullanıcılarla buluşacak telefonda Note serisiyle özdeşleşen büyük ekran ve S-Pen dikkat çeken özellikleri olacak. Telefonda 5.68-inç boyutunda HD çözünürlüklü LCD ekran bekleniyor.

Ne dersiniz Galaxy Note 3 Lite sizce tutar mı?

kaynak: androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!