Galaxy Note 3 Neo için KitKat Dağıtımı Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un 2014’ün başında duyurduğu, orta seviye akıllı telefonu Galaxy Note 3 Neo için Android 4.4.2 KitKat güncellemesi başladı. Temmuz ayında ilk olarak Güney Kore’de operatör aracılığıyla dağıtılan güncelleme bu defa telefonun uluslararası sürümü için yayınlandı.  Kies ve OTA üzerinden kullanıcılarla buluşan güncellemenin Hindistan’da başladığı bilgisi geldi.  Android 4.3 Jelly Bean ile tanıtlan telefon yaklaşık altı ay sonra ilk büyük güncellemesine kavuşurken, söz konusu güncelleme beraberinde birçok yenilik ve düzeltme gerekiyor.

teknik destek

Samsung’un Galaxy Note 3 Neo için güncelleme kapsamına aldığı yenilikler, daha önceki modeller için sunulanlarla aynı. Bu yeniliklere bir kez daha değinecek olursak; genel performans artışı,  daha hızlı bir arayüz, beyaz durum çubuğu simgeleri, Hangouts’un mesaj uygulaması işlevi kazanması, pil iyileştirmeleri, kablosuz yazıcı desteği, gelişmiş RAM kullanımı, kilit ekranda kamera kısayolu, kilit ekranda tam ekran albüm kapağı ve yatay konumda daha iyi performans sergileyen klavye.

Galaxy Note 3 Neo için başlatılan KitKat güncellemesinin kademeli olarak farklı ülkelerde de başlaması bekleniyor. Yine aynı şekilde güncellemenin ülkemiz kullanıcılarıyla buluşması birkaç haftalık süreyi kapsayacaktır.

Galaxy Note 3 Neo’da; 5.5-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 6 çekirdekli (4+2) Exynos 5260 işlemci (4 çekirdek 1.3GHz Cortex-A7, 2 çekirdek 1.7GHz Cortex-A15), kızılötesi desteği, S-Pen işlevleri, 2GB RAM, 16GB depolama, hafıza kart desteği, 8MP arka ve 2MP ön kamera, 3.100mAh kapasiteli pil yer alıyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın