Galaxy Note 3 Satışları Dolu Dizgin Devam Ediyor!

Samsung‘un ağustos sonunda resmi duyurusunu yaptığı ve Almanya’da düzenlenen IFA Berlin etkinliğinde sergilediği yeni nesil amiral gemisi Galaxy Note 3, eylül sonu itibariyle 50’den fazla ülkede raflardaki yerini aldı. Özellikle Çin, Güney Kore, Japonya ve diğer Güneydoğu Asya ülkelerinde kullanıcılar arasında oldukça popüler olan telefon sadece bir aylık süreçte 5 milyon adet satarak büyük ekranlı telefonlar kategorisinin bir numarası olduğunu bir kez daha göstermişti.

Galaxy Note 3, Android ekosisteminin en hızlı satılan telefonu Galaxy S4‘ün iki ayda elde ettiği 20 milyonluk satış rakamına erişemedi ancak kendi platformunda önemli bir başarının altına imza attı. Perakende kanalları, taşıyıcılar ve distribütörlerden alınan satış rakamları neticesinde Galaxy Note 3’ün iki aylık süreçte 10 milyon satışa ulaştığı bildirildi.

Birinci nesil Galaxy Note aynı rakama 9 ay sonunda ulaşabilmişti. Şu ana kadar 30 milyondan fazla satan Galaxy Note 2 ise 10 milyonluk satışa 4 ay sonunda erişebilmişti.

S-Pen kabiliyetleri bir hayli geliştirilen, ekran seviyesi Full HD çözünürlüğe yükseltilen, işlemci tarafında ise Exynos 5420 ve Snapdragon 800‘e sahip olan telefonda aynı zamanda USB 3.0 desteği, 3GB RAM, microSD kart desteği ve 3.200mAh kapasiteli batarya gibi dikkat çeken teknik özellikler yer alıyor.

Samsung muhtemelen yılsonu ya da önümüzdeki yılın başından itibaren Galaxy Note 3’ün yeni renk seçeneklerini tüketicilerin huzuruna çıkaracak.

kaynak: english.yonhapnews, sammyhub

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir