Galaxy Note 3 Tek Elle Kullanım Modu Galaxy S4’e Uyarlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefonların ekranları gün geçtikçe büyüyor. Üreticiler son dönemde 5.5-inç ve üzeri cihazlarda tek elle kullanım modunu ön plana çıkardı. Galaxy Note 3‘te olan bu özellik, 5.9-inçlik LG G Pro 2 modelinde de karşımıza çıktı. Yine birçok üretici phablet olarak adlandırılan kategoriye sundukları modellerde bazı uygulamaların tek elle kullanılmasını sağlıyor. Galaxy Note 3’ün tek elle kullanım ve ekran küçültme işlemine ait daha önce yayınladığımız habere buradan göz atabilirsiniz.

teknik destek

Galaxy Note 3’te tek elle kullanım yanında ekranı küçültme özelliğine de yer verildi. Kullanıcı 5.7-inçlik ekranı dilerse daha makul seviyelere çekebiliyor. Söz konusu özellik şimdi XDA Geliştiricileri tarafından Galaxy S4’e uyarlandı.

Samsung’un 2013 yılı amiral gemisi Galaxy S4 5-inç büyüklüğünde ekranıyla kimileri için büyük kabul edilebilir. Samsung her ne kadar Galaxy S4 mini modelini oluştursa da, birçok kullanıcı düşük teknik özelliklerden dolayı Galaxy S4 mini’ye pek sıcak bakmadı.

Galaxy S4 kullanıyor ve ekranın kimi noktalarına ulaşmada sıkıntılar yaşıyorsanız, başka bir ifadeyle ekran size büyük geliyorsa, Galaxy S4’e uyarlanan tek elle kullanım modu işinizi fazlasıyla görecektir. Tek elle kullanım modunda hesap makinesi, arama ekranı, klavye ve kilit ekranı küçülterek tek elle kullanılabilecek seviyeye getirebilirsiniz. Ayrıca ilk olarak Galaxy Note 3’te karşımıza çıkan arayüzü küçülme işlemi de yine tek elle kullanım modunda yer almaktadır.

Söz konusu tek elle kullanım modu Galaxy S4’ün I9500 yani ülkemizde satışa sunulan modeline uyarlanmış durumda. Bu özellikten faydalanabilmek için telefonunuzda özel bir kurtarma (CWM, TWRP, Philz Recovery) modunun olması gerekiyor.

Bu modlardan herhangi birine sahipseniz yapmanız gereken BURADAN ilgili yazılımı indirmek ve Recovery modundan flaşlamak. Daha sonra ise Ayarlar menüsü altında özelliği aktif hale getirmek.

Uyarı: Yükleme işlemi öncesi mevcut ROM’unuzu yedek almanızı öneririz.

Not: Ekran küçültme özelliğini aktif hale getirdikten sonra ana ekranda üzerinde sağa sola hızlı kaydırmalar yapmanız yeterli. Detaylar için alt bölümdeki videoya göz atabilirsiniz.

YGB2yDEjwnk” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Ekran görüntüleri

kaynak: forum.xda-developers

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!