Galaxy Note 3’e Kardeş Geliyor, Galaxy Note 3 Neo’nun Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un uzun bir süredir Galaxy Note 3 Lite modelini hazırladığı bilgisini alıyorduk. Ortaya çıkan yeni belgelerde ise telefonun Galaxy Note 3 Neo ismini alacağı doğrulandı. Sızan belgeler sayesinde ayrıca Galaxy Note 3 Neo’nun tüm donanım ve yazılım özelliklerini de öğrenmiş olduk.

teknik destek

Galaxy Note 3 Neo sahip olduğu teknik özellikler itibariyle Galaxy Note 2 ve Galaxy Note 3 arasına konumlandırılacak. Telefonda 5.55-inç boyutunda HD çözünürlüklü Super AMOLED ekrana yer veriliyor. Bunun dışında 2GB RAM, 16GB dahili depolama, microSD kart slotu, 8MP çözünürlüklü arka kamera ve 3.100mAh kapasiteli pil gibi özelliklerin tümünü Galaxy Note 2’den miras alan Galaxy Note 3 Noe’da, Samsung 6 çekirdekli bir işlemciye yer verecek. Samsung böylece endüstrinin 6 çekirdekli ilk işlemcisini bir telefonda yer vermiş olacak.

Söz konusu işlemci 1.7 ve 1.3GHz frekans hızların işlem görecek. Bu da işlemcinin 2+4 çekirdek yapısında olacağını gösteriyor. Henüz detaylarını bilmediğimiz işlemci kümesinde çift çekirdekli işlemci 1.7GHz hızla cihazın performansında, 1.3GHz’e ulaşan dört çekirdekli birim ise basit görevler ve pil verimliliği noktasında aktif rol üstlenecek.

Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi ile çalışan yeni nesil Note modelinin Galaxy Note 2’ye nazaran daha ince bir yapıda olacağını görüyoruz. Telefonda ayrıca Galaxy Note 3’te olduğu gibi suni deri görünümü sunan arka kapağa yer verilecek. Bunlara ek olarak Galaxy Note 3 Neo, Galaxy Note 3’ün tüm S-Pen yeteneklerini miras alacak.

Galaxy Note 3 Neo’nun şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkması bekleniyor. Telefonun bütçe dostu bir Note modeli olması bekleniyordu, oysa söz konusu detaylara baktığımızda bunun pek de mümkün olmadığını görüyoruz. Hele ki Galaxy Grand Neo gibi giriş seviyesi bir telefonun Avrupa pazarına 300€’dan giriş yapacağı dikkate alındığında Galaxy Note 3 Neo’un en az 1.500 lira bandında ülkemize giriş yapacağını ön görebiliriz.

gsmarena_002

gsmarena_003

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir