Galaxy Note 3’te Tek Elle Kullanım ve Ekranı Küçültme Nasıl Yapılır?

media 16451

Bazı telefonları tek elle kullanalabilirsiniz, çünkü kimi üreticiler küçük ekranın daha iyi olduğu söylüyor. Oysa önemli bir kesim daha iyi web gezinme deneyimi ve multimedya için büyük ekranları tercih eder. Android tarafına baktığımızda (hatta Windows Phone tarafında da bu çeyrekte 5.5 ya da 6-inç seviyesi yakalanacak) üreticilerin amiral gemi modellerinin her yeni versiyonunda ekranı bir miktar büyütüyor.

Andronova

Galaxy Note serisi ile büyük ekranlı telefonlar kategorisinin mutlak hakimi olan Samsung, Galaxy Note 3‘te kullanıcılara tek elle kullanım modunu da sunuyor. Tek elle kullanım modunda diğer üreticilerden farklı olarak Samsung’un ekran boyutunu da küçülttüğünü görüyoruz. Yapılan ayarlamalarla hesap makinesi, arama ekranı, klavye, kilit ekran ve tüm ekranlar için (kullanıcı arayüz) tek elle kullanılabiliyor. Özellikle tüm ekranlar için ekran boyutunun istenilen seviyeye çekilmesi dikkat çeken bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Ayarlar> Kontroller> Tek Elle Kullanım menüsünde tüm bu ayarlamaları detaylı şekilde görebilirsiniz. “Tüm ekranlar için” tek elle kullanım modunu aktif ettikten sonra alt bölümdeki iki videoda da yer aldığı üzere, ekran üzerinde sağa sola hızlı kaydırmalar yapmanız yeterli.

YGB2yDEjwnk” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

mrxrZ8Y0-XE” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın