Galaxy Note 3’teki ‘Air Command’ S-Pen Uygulaması Galaxy Note 2’ye Uyarlandı!

Andronova

Galaxy Note II teknik özellikleri ile hala mobil dünyasının dikkat çeken telefonları arasında yer alıyor. 2GB RAM , microSD kart desteği, güçlü bataryası, HD çözünürlüklü ekranı ve hala oldukça hızlı olan işlemcinin yanında S-Pen kalem ile büyük ekranlı telefonlar kategorisinin aranan telefonlarından biri konumunda.

Ağustos sonunda tanıtılan Galaxy Note 3 ise Galaxy Note serisini bir adım daha ileri götürmüştür. Telefonun CPU-GPU biriminde, RAM değeri ve ekranında ciddi gelişmeler sağlanırken, Galaxy Note serisi ile özdeşleşen S-Pen kalem ise tam anlamıyla mükemmel bir kullanım deneyimi yaşatıyor.

Peki tüm bu gelişmeler dikkate alındığında Galaxy Note II’den Galaxy Note 3’e geçiş nasıl değerlendirilmeli? Uzun süredir Nexus 4 kullanıcısı olan ben daha büyük ekranlı bir telefon arayışı içerisindeyim ve tüm dikkatimi Galaxy Note II’ye vermiş durumdayım 🙂

Ara ara tecrübe ettiğim telefonda sunulan donanım şu an için yeterli seviyede ve sunulacak güncellemelerle Galaxy Note 3’teki S-Pen işlevlerinin tümünün Galaxy Note II’ye sunulması bekleniyor. Söz konusu S-Pen uygulamaları Android 4.3 ya da Android 4.4 güncellemelerinden hangisi ile sunulur bilinmez ancak, XDA-Geliştiricileri konuyla ilgilenmeye başlamış bile.

Forumun önde gelen kıdemli üyeleri Galaxy Note II için sızdırılan Android 4.3 (MI6) yazılımı üzerine Galaxy Note 3’te yer alan S-Pen özelliklerinin büyük bölümünü uyarlamayı başardı. Hala ufak tefek sorunlarla karşılaşıldığı rapor edilse de, uyarlama kullanım açısında oldukça işlevsel görünüyor.

Siz de yeni özellikleri Galaxy Note II telefonunuzda tecrübe etmek istiyorsanız alt bölümde yer alan yükleme talimatına göz atabilirsiniz.

Yükleme Talimatı;

1. Öncelikle telefonunuzda Android 4.3 MI6 firmware sürümüne sahip olmalıdır. Ayrıca Galaxy Note II’nizde CWM ya da TWRP Recovery‘nin yüklü olması gerekiyor.

2. Buradan Recoery menüsünden flaşlayacağınız V3 adlı dosyayı indirin. İndirdiğiniz dosyayı telefon hafıza kartına atın.

3. Telefonu kapatın, SES AÇMA + HOME + POWER (güç) tuşlarına aynı anda basarak Recovery menüsüne geçin. Wipe işlemlerini uygulamanıza gerek yok.

4.install zip from sdcard seçeneğine tıklıyoruz burada ise choose zip from sd card  bölümüne geçiyoruz. Bu bölümde daha önce telefon hafızasına attığımız “Note_3_features_for_Note_2_v3.zip” isimli dosyayı seçerek flaşlıyoruz.

Not: Yükleme işleminin tamamlanması sonrası telefonu yeniden başlatıyoruz. “Ayarlar> Cihaz> S Pen>Air Command” bölümünü aktif hale getiriyoruz.

galaxy-note-2-air-command-from-galaxy-note-3

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir