Galaxy Note 3’ün LCD Ekranlı Versiyonu da Tanıtılabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android tarafında AMOLED ekran kullanımını Galaxy S ile başlatan Samsung, devamında sunduğu birçok amiral gemi modeli ve türevlerinde bu ekran teknolojini kullandı. Galaxy S4’te yer bulan ve elmas şeklinde alt piksel dizilimine sahip olan 5-inçlik Full HD çözünürlüklü panele kadar üretim aşamasında önemli gelişmeler sağlanırken, üretim aşamasında karşılaşılan sorunlar sebebiyle hala istenilen seviyede üretim kapasitesine ulaşılmış değil.

Andronova

ETNews tarafından hazırlanan bir raporda, AMOLED’in üretim sürecinde oluşan sorunlar ele alınırken, özellikle büyük boyutlu (5.7 ya da 5.9-inç) panel üretiminde hacimli üretimin Galaxy Note 3 için yeterli kapasitede olmadığının altı çizildi. Bu sebeple Galaxy Note 3’te AMOLED’in yanı sıra LCD panelinde kullanılacağı ön görülüyor.

LCD panellerin Galaxy Note 3 modellerinin sadece %10’luk diliminde yer alması beklenirken, telefonun sadece belirli pazarlarda satışa sunulması bekleniyor. Geçtiğimiz ay dünyanın önde gelen panel üreticilerinden Sharp’ın %3’lük diliminin satın alınması LCD panel kullanımı ihtimalini güçlendiriyor. IGZO LCD panel üretiminde önemli ölçüde yol kat eden şirket aynı zamanda Apple da tedarik sağlıyor.

Galaxy Note III’ün tıpkı Galaxy S4 LTE-Advanced modelinde olduğu gibi Snapdragon 800 işlemcisine sahip olması bekleniyor. Eylül başında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde resmiyete kavuşacak telefonun ekim ayında raflardaki yerini alması bekleniyor.

kaynak: unwiredview

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.