Galaxy Note 4’ün Özellikleri AnTuTu’da Göründü

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un bir süredir gündemde olan ve 3 Eylül’de IFA 2014’te resmiyet kazanacak yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 4’ün önemli özellikleri AnTuTu Benchmark testinde ortaya çıktı. Telefonun teknik özelliklerine ilişkin yayınlanan haberlerde genellikle aynı detaylarla karşılaşıyoruz. AnTuTu kriter testinde de ortaya çıkan özellikler önceki bilgilerle paralellik gösteriyor. Sadece geçtiğimiz gün bir perakendecide ön siparişe açılan Galaxy Note 4 için 4GB RAM ve OIS destekli 16MP arka kamera özellikleri iddia edildi. 4GB RAM ilk anda şaşkınlık yaratsa da, son yayınlanan bilgiler bir kez daha gösterdi ki Galaxy Note 4’te 3GB RAM kullanılacak.

teknik destek

5.7-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED ekranla donatılacak telefonun işlemci birimi bir hayli iddialı görünüyor. Kısa süre önce tanıtılan ve Galaxy Alpha’nın güç birimini oluşturan Exynos 5430’ün bir üst versiyonu olan ve aynı zamanda 64-bit desteğini de beraberinde getirecek olan sekiz çekirdekli Exynos 5433, Galaxy Note 4’ün işlemci tarafını oluşturacak. Telefonun grafik birimini ise ARM Mali T760 oluşturacak.

Testte ortaya çıkan Galaxy Note 4’te 16GB depolamanın yer aldığı görülüyor. Galaxy Note 3’ün 16GB sürümünü sınırlı sayıda ülkede satışa sunan Samsung, görünüşe bakılırsa Galaxy Note 4 için de benzer bir planlama içerisinde olacak.

Note4-benchmarks

Android 4.4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışacak Galaxy Note 4’e beklendiği gibi 16MP çözünürlüklü arka kamera yer alacak. Söz konusu kameranın OIS desteği sunup sunmayacağı bilinmiyor. Muhtemelen Galaxy S5’te olduğu gibi OIS teknolojisinden yoksun ISOCELL sensörlü bir kamera Galaxy Note 4’te yer alacak.

Telefona ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarma devam edeceğiz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!