Galaxy Note 4, 140 Ülkede Satışa Çıkıyor

Galaxy Note 4, 140 Ülkede Satışa Çıkıyor
müşteri hizmetleri
Samsung'un IFA'da tanıttığı Galaxy Note 4 Ekim ayının sonuna kadar 140 ülkede satışa çıkıyor. Geçen sene Galaxy Note 3'de aynı sayıda ülkede satışa çıkmıştı. iPhone 6 Plus'ın beklenenden fazla satış yapması ile rakiplerine gözdağı vermesi Samsung'u Galaxy Note 4'ü erken satışa çıkarması için zorladı. Hafta sonuna kadar Kore'de ilk satışların yapılması bekleniyor. Daha önce planlanan tarih Ekim ayıydı. Samsung mobil cihazlar bölümü başkanı Lee Kun-hee Galaxy Note 4'ün oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmasını bekliyor. Geçen hafta Kore'de ön siparişe açılan telefon tüm stoklarını tüketmiş durumda. Yaptığı açıklamada:
"Size iç pazarda ne kadar satış beklediğimizi rakamsal olarak söyleyemem, ancak Note 3 satışlarını geçmesini bekliyoruz. Zaten tüketicilerin ön siparişe gösterdiği ilgi bunu kanıtlar nitelikte. Samsung; kurumsal temellere dayanan, sürekli teknolojik gelişmeleri takip edecek bir pozisyonda kendini konumlandırmış durumda. Bu sayede şirketimizin karlılığını da arttırmayı düşünüyoruz"
Resmi olmayan bir kaynağa göre Samsung bu sene iç pazarda 15 milyon Galaxy Note 4 satmayı planlıyor. Geçen sene Galaxy Note 3, 10 milyon satışa ulaşmıştı. Note Edge satışları ise daha kısıtlı sayıda olacak. Geçen seneki Galaxy Round gibi bazı özel pazarlara satılması düşünülen Note Edge'in Ekim sonunda Kore'de satışa çıkması beklenirken, diğer ülkeler için Aralık ayı belirlenmiş durumda. Galaxy Note Edge'in satış fiyatı ise hala belli değil. Ülkemizde satılmaya başlayınca Galaxy Note 4 almayı düşünüyor musunuz? samsung-galaxy-note-4 Kaynak: Korea Times