Samsung, Galaxy Note 4 için 4 Yeni Özelliği Test Ediyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S5 şubat ayında tanıtıldı ve akıllı telefon yaklaşık bir aydır satışta. Dolasyısıyla Samsung hatta mobil dünyasında tüm gözler Galaxy Note 4 ve aynı dönemde tanıtılacak üst sınıf akıllı telefonlara çevrilmiş durumda. Her Note serisi cihazda büyük ekranlı telefonlar kategorisindeki iddiasını daha da güçlendiren Samsung, bir kez daha hem donanım hem de yazılım tarafında dopdolu bir telefonla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

teknik destek

SamMobile sitesinde yer alan habere göre Samsung, 3 Eylül’de IFA Berlin etkinliğinde tanıtılması beklenen Galaxy Note 4 için 4 yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bunlar;  Motion Launcher, çoklu ağ güçlendiricisi, su altı çekim modu ve akıllı parmak izi sensörü.

Motion Launcher özelliğini kısa süre önce One M8’de gördük. Galaxy Note 4’te yer alacak özellik de buna benzer olacaktır. Ekrana tıklayarak ya da çeşitli kaydırma hareketleriyle telefonun uyandırılması ya da bazı uygulamaların başlatılması sağlanacak.

Çoklu ağ güçlendiricisinde Wi-Fi ve mobil veri bağlantısı birleştiriliyor ve büyük dosyaların daha hızlı indirilmesi sağlanıyor. Bu özellik halihazırda Galaxy S5’te var. Galaxy Note 4’te de benzer özelliklerde olması bekleniyor.

Bir diğer özellik su altı kamera modu olacak. Galaxy S4 Active modelinde yer alan bu özellik ile su altında başarılı video ve fotoğraf çekim imkanı bizlere sunuluyor. Bu özelliğin Galaxy Note 4’te yer alacak telefonun su geçirmez bir yapı sunacağını bir kez daha ortaya koyuyor.

Akıllı parmak izi sensöründe ise Galaxy S5’te yer alan mevcut sensörün daha da geliştirilmesi bekleniyor. Ödeme ve güvenlik fonksiyonlarının yanında One Max modelinde olduğu gibi direkt kilit ekranı açma ya da herhangi bir uygulama başlatma işlevi Galaxy Note 4’ün akıllı parmak izi sensöründe yer alabilir.

Saydığımız bu özellikler iddiaya göre Android 4.4.3 yüklü Galaxy S5 alınarak şu an test ediliyor ve ilk olarak dördüncü nesil Galaxy Note 4 üzerinde başlangıç yapacak. Snapdragon 805 işlemcisinden güç alması beklenen Galaxy Note 4’te S-Pen özelliklerin de yine geliştirileceği tahmin ediliyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!