Galaxy Note 4 için Çarpıcı Özellikler!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy Note 4 için Çarpıcı Özellikler

teknik destek

Samsung’un en başarılı özelliklere sahip akıllı telefon serisi Galaxy Note’un bu yıl 4. jenerasyonu tüketicilerle buluşacak. Samsung Mobile Başkanı JK Shin tarafından bir süre önce resmen onaylanan cihaz ağustos sonunda Berlin’de düzenlenecek IFA 2014 Fuarı’nda resmiyet kazanacak.

Samsung cephesinde Galaxy S5 sonrası gözler Galaxy Note 4’e çevrilmiş durumda. Android tarafında en fazla cihaz satışı yapılan ikinci telefon serisi olma özelliğini gösteren Galaxy Note ailesinin yeni üyesi sahip olduğu donanım ve S-Pen özellikleriyle bir kez daha mobil dünyasının en iddialı modellerinden biri olmaya hazırlanıyor.

Büyük ekranlı telefonlar kategorisinin hala bir numarası olan ve bu alanda henüz iddialı bir rakip ile karşılaşamayan Galaxy Note serisinin 4. üyesi için Çin menşeli cnmo. com sitesi bir dizi özellikler yayınlandı. Söz konusu özelliklerin hangileri telefonda yer alır bilinmez, ancak Galaxy Note 4’ün bunlardan bir çoğuna sahip olacağını şimdiden ön görebiliriz.

Galaxy Note 4 için Çarpıcı Özellikler

Galaxy Note 4 için yayınlanan özellik tablosuna göz atacak olursak;

1-Galaxy Note 4’te el yazısı tanıma özelliği mevcut olacak. Bu özellik ile kullanıcılar telefon kilidini açabilecek. Galaxy S5’te yer alan parmak izi tarayıcısının yanında üst sınıf telefonda ayrıca göz tarama tarayıcısı da yer bulacak. Parmak izi ve göz tarayıcı özellikleriyle de telefon kilidini açmak mümkün olacak.

2- Galaxy S5’te 2K çözünürlüklü ekrana geçiş yapmayan Samsung’un Galaxy Note 4’te oldukça yüksek çözünürlüklü bir AMOLED ekran kullanacak.

3-Galaxy Note 4 tıpkı Galaxy S5’te olduğu gibi suya ve toza dayanıklı bir yapı sergileyecek.

4-Yüksek kapasiteli bellek kullanımı sağlayan işlemciler mobil dünyasında üst seviye cihazlarda yer almaya başladı. Geçtiğimiz yıl Galaxy Note 3’te 3GB RAM’e yer vererek bir ilki gerçekleştiren Samsung, Galaxy Note 4’te RAM miktarını bir kez daha artıracak. Telefonda 20 nanometre üretim sürecine sahip 4GB DDR3 DRAM kullanımı bekleniyor.

5- Apple, iPhone 5S’te 64-bit destekli bir işlemi kullandı. En büyük rakibi Samsung ise henüz 64-bit desteğini mobil cihazlara taşımış değil. Ancak Galaxy Note 4 ile bu durum değişecek. 64-bit destekli yeni nesil Exynos işlemci Galaxy Note 4’ün güç birimini oluşturacak. LTE destekli model tarafında ise yüksek olasılıkla Snapdragon 805‘i göreceğiz.

6- Samsung, Galaxy Note 4’te 32/64GB seçeneklerin yanına bir de 128GB depolama sunan yeni bir seçenek daha sunacak.

7-Galaxy Note 4 serinin daha önceki cihazlarında olduğu gibi en güncel Android sürümüyle çalışacak. Bu sebeple Galaxy Note 4 ilerleyen dönemlerde tanıtılacak Android 4.5’e sahip olacak.

8- Galaxy Note 4 3.600 ya da 3.800mAh kapasiteli bir pile sahip olacak.

9- Galaxy Note 3 oldukça iddialı 13MP kamarası Galaxy Note 4’te Nokia ve Sony’nin kimi modellerinden aşina olduğumuz 20.7MP çözünürlük seviyesine yükseltilecek.

10- Söz konusu kamera optik görüntü sabitleme ve 4K video kaydı özelliklerini beraberinde getirecek.

11- Galaxy Note 4, süper hızlı 4G LTE ağlarına ve dual-band Wi-Fi yetenekleri sergileyecek.

12- Son olarak telefonun fiyatına ilişkin bir tespit var. Galaxy Note 4 Çin’de 800$’a satışa sunulacak.

Galaxy Note 4 için sıralanan özellikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz, bunların sizce hangileri gerçekleşecektir?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!