Galaxy Note 4’ün Aksesuarları Arasında Görme Engelliler için Ultrasonik Kapak Yer Alacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un merakla beklenen üst düzey akıllı telefonu Galaxy Note 4’e dair gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 3 Eylül’de IFA’da lanse edilecek akıllı telefon için iddiaya göre Samsung Ultrasonik kapak hazırlıyor. SamMobile sitesinde yer alan habere göre Ultrasonik kapak Galaxy Note 4’le birlikte tanıtılacak.

teknik destek

Ultrasonik kapak görme engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak için hazırlanan bir aksesuar olacak. Sitenin elde ettiği bilgilere göre Ultrasonik kapak sahip olduğu sensör sayesinde kişinin önündeki nesneleri algılayarak geri bildirim sağlayacak. Ultrasonik kapağın nesne algılama mesafesi kısa, orta ve uzun şeklinde üç seviye arasında seçim yapma olanağı sunuyor.

Samsung’un Galaxy Note 4’le birlikte tanıtacağı Ultrasonik kapağın detayları henüz tam anlamıyla bilinmiyor, fakat söz konusu kapak engelli insanlara yardım etmek ve onların hayatlarını iyileştirmek konusunda etkin bir rol üstlenecektir. Bu sebeple kapak, Samsung’un bugüne kadar ürettiği en kullanışlı aksesuar olacaktır.

Samsung’un Galaxy Note 4’te ayrıca göz tarayıcısı, Ultraviyole sensör, Ultrason dalgalarını temel alan S-Pen kaleme, parmak izi tarayıcısına ve nabız ölçer sensöre yer vermesi bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın