Galaxy Note 5 Batarya Ömrü Testleri Yayınlandı! Sonuç Memnun Edici

media 12811

Samsung, 13 Ağustos tarihinde milyonların merakla beklediği Note serisinin yeni amiral gemisi Galaxy Note 5‘i resmi olarak duyurmuş ve Note 5 hakkında yapılan doğru yanlış tüm haberler netliğe kavuşmuştu.

teknik destek

Özellikleri oldukça iyi olan, Galaxy S6 modelinde de kullanılan 64-bit 14nm teknolojisiyle üretilmiş Exynos 7420 işlemcisi ve 4GB LPDDR4 RAM‘den gücünü alan Galaxy Note 5, 5.7 inç boyutunda Quad HD Super AMOLED ekrana sahipti. Peki bu donanım gücü ve yüksek kalitedeki ekranın ihtiyac duyduğu enerji, Note 5‘in batarya ömrü konusunda nasıl?

Samsung, yeni Galaxy Note 5 modelinde, Note 4 modeline göre 220mAh daha düşük olan 3000mAh batarya kullanmayı tercih etti. Bataryanın düşük olması elbette her zaman bunun daha kötü olduğu anlamına gelmiyor.

Aşağıda aralarında Galaxy Note 5, Note 4, Galaxy S6 Edge+ (S6 Edge Plus), Nexus 6, Asus ZenFone 2, iPhone 6 Plus, HTC One M9, Sony Xperia Z3, LG G4 gibi modellerin yer aldığı batarya ömrü (pil ömrü) performans testi ve şarj süresi testi sonuçlarını görebilirsiniz.

galaxy-note-5-batarya-omru-test1

Yapılan testlerde, özellikle Note 5‘in batarya ömrünün daha yüksek kapasiteli bataryaya sahip olan Note 4’ten daha iyi olması dikkat çekiyor.

galaxy-note-5-batarya-omru-test2

Şarj olma süresi olarak ta oldukça iyi sonuçlar gösteren Galaxy Note 5, gücüne karşılık oldukça başarılı bir sonuç çıkarıyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın