Galaxy Note 7 FE (fan) sürümü ile tekrar satışa çıkacak

media 65

Samsung, Note 7 ile aldığı ağır darbe yüzünden Note 7' yi piyasadan çekme kararı almıştı. Ama tekrar yeni bir sürüm ile satışa çıkarmayı hedefliyor. Yeni sürüm Note 7 Fan…

Andronova

Galaxy Note Fan sürümü, daha küçük bir batarya içeren bir Galaxy Note 7 olduğunu ortaya koyuyor. 

Galaxy Note 7’nin piyasa sürülmesiyle beraber özellikle kullanılan 3500 mAH batarya ile problemlerin arka arkaya gelmesiyle başı yanmış olan Samsung firması Note 7’yi yeni bir sürümle tekrar canlandırmayı hedefliyor.

Note 7′ de daha ufak batarya ile sorun çözülüyor

Galaxy Note 7’de yaşanan problemler nedeniyle Samsung Note 7’yi FE yani Fan Edition sürümü ile tekrar piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Pil sorunu ile gündemden düşmeyen Note 7’nin Fan Edition sürümünde öncelik bataryaya verilmiş ve batarya 3.500 mAH’tan 3.200 mAH’a düşürülerek bu sorun kalkmış olacak. www.andronova.net

Galaxy Note 7 FE (fan) sürümü ile tekrar satışa çıkacak

Fan Edition’un diğer yenilikleri gelişmiş işlemci

Samsung Note 7’de kullanılan Snapdragon 820 ve Exynos 8890 işlemcilerden vazgeçilerek Note 7 FE’de Snapdragon 821 işlemci kullanılıyor. Esasında Snapdragon 835 kullanılması bekleniyordu fakat 835’in kullanılmamasının nedeni olarak Note 8 sürümünde bu işlemciye geçilecek olması öngörülüyor.

Galaxy Note 7 görsel farklılıklar

Önceki sürümde kulaklık kısmının altında yer alan Samsung logosu kaldırılarak daha sade ve güzel bir görünüm elde edilmiş. Bunun yanında cihazın arka kapağına da şık bir Fan Edition yazısı yerleştirilmiş. Bu yazı ile Samsung fanı olduğunuz herkes tarafından anlaşılabilecek.

Galaxy Note 7 görsel farklılıklar

Note 7 daha modern arayüzle geliyor

Galaxy S8’de kullanılan Experience arayüzü Note FE ile geliyor. Bu da telefonun daha modern olacağını gözler önüne seriyor.

Yeni Asistan Bixby

Kimsenin beklemediği bir yenilik olarak Samsung’un geliştirdiği kişisel asistan Bixb Note FE sürümünde yer alacak. Ancak bunun için özel bir fiziksel tuş yok.


Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 14:54

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın