Galaxy Note 8' de donma sorunu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung firmasının en pahalı telefon modeli olan Galaxy Note 8 serisinde son dönemde bazı sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Bu sorunlar kullanıcıların canını sıkmışa benziyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Akıllı telefon sektörüne 2017 yılında bir çok model dahil oldu. Kimileri giriş , orta segmentlerde yer alırken kimileri de amiral gemi konumunda olup yüksek fiyat aralığında satışa sunuldu. Bu modellerin bazıları tabiki diğerlerine göre daha fazla konuşuldu. Haklarında yoğu haber yapılanlardan biride Samsung firmasının en pahalı telefonu olan Galaxy Note 8 modelidir.

Daha önce bazı yeni çıkan modellerde bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlamıştı. Bu modellerin den biride Google firmasının uzunca çalışmalar sonucu piyasaya çıkardığı Pizel 2 modeliydi. Pixel 2’de neden bu sorunlar var derken şimdide Android cephesinin en önemli unsurlarından biri olan Samsung firmasında da sorunlar yaşanmaya başlandı. Firma bu aralar Galaxy Note 8’de ortaya çıkan bazı sorunlar ile uğraşmaktadır. Samsung üzerine kurulu internet sitelerinde Note 8 modeli ile ilgili bazı sorunlar paylaşılmaya başlandı.

Galaxy Note 8 donma sorunu

Galaxy Note 8' de donma sorunu

İddia edilen bilgilere göre Note 8 modelinde donma sorunlarının ortaya çıktığı söylenildi. Bu donma sorunu telefonun farklı yazılım özelliklerini kullanırken ortaya çıksa da en çok Kişiler bölümüne girildiğinde hissedilmektedir. Eğer siz direkt olarak kişilere veya kişileri kullanan bir uygulama ile bu alana giriş yaptığınızda telefon donup kalıyor. 

Aslına bakarsanız bu sorun her telefonun başına gelebilecek  bir sorundur. Çünkü yazılım ve donan arasında bazen istenilen stabil çalışma sağlanmamaktadır. Fakat kullanıcılar bu sorunlara pek bu açıdan bakmamaktadırlar. Aslına bakarsanız birazda haklılar. Çünkü 1000 dolar ödenerek alınan bir telefon modelinde bu sorunların çıkması bira can sıkabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

1000 dolar gibi yüksek bir fiyata satılan bir telefonda donma sorunu yaşanıyorsa aynı zaman da bu telefonu bu sorundan dolayı sıfırlayamıyorsanız kişilerde oluşan can sıkıntısı sanırım biraz haklı gibi durmaktadır. Bu sorunu yaşayan kişiler ne yazık ki pilleri bitene kadar bekleme zorundalar. 

Bahse konu donma sorunu dünya genelinde yaşanıyor. Bundan dolayı hangi seri üretimli cihazların etkilenmediği şuan itibariyle bilinmemektedir.


Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 12:13

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir