Galaxy Note 8 Wi-Fi Modeli için Android 4.2.2 Güncellemesi Sızdırıldı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Galaxy S4 ve devamında sunduğu kimi cihazlarda Android’in en güncel versiyonu olan 4.2.2 sürümüne yer verem Samsung, geçmiş yıllara ait modellerine ise henüz Android en güncel versiyonunu henüz sunmuş değil. Son dönemde Galaxy S3 cephesinde sızdırılan kimi ROM’lar karşımıza çıkarken, Galaxy Grand Duos adlı model için de Android 4.2.2 geçtiğimiz günlerde sızdırılmıştı.

Başta Galaxy S2 olmak üzere çok sayıda Samsung modeli için Android 4.2.2 güncellemesi için çalışmaların yapıldığı rapor ediliyor. Ortaya çıkan son sızıntı ise Galaxy Note 8 cephesinde yaşandı.

Şubat ayında gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde resmiyet kazanan ve teknik özellikler noktasında Samsung’un en iddialı tableti olarak karşımıza çıkan Galaxy Note 8, yazılım tarafında Android 4.1.2 işletim sistemi ve TouchWiz Nature arayüzünü beraberinde getirmişti. Önümüzdeki süreçte Android 4.2.2 güncellemesine kavuşması beklenen telefon için söz konusu en güncel versiyon final aşamasında sızdırıldı. Artırılan pil ömrünün yanı sıra, kilit ekrana widget desteği, geliştirilen bildirim ekranı ve daha hızlı bir arayüz güncelleme kapsamında yer alıyor. Galaxy Note 8 (N5100) modeli için sızdırılan yazılıma buradan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz resmi güncelleme öncesi Odin yardımcı uygulaması ile Android 4.2.2’yi tabletinizde tecrübe edebilirsiniz.

8-inç büyüklüğünde 1280 x 800p çözünürlüklü LCD ekrana sahip tablet inç başına 189ppi değer sunuyor. 1.6GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Cortex-A9 mimarili Exynos işlemci, 2GB RAM, 16/32GB depolama alanı, microSD kart yuvası, 5MP çözünürlüklü arka ve 1.3MP çözünürlüklü ön kamera, S-Pen ve destekli uygulamalar tabletin öne çıkan teknik özellikleri.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir