Galaxy Note Edition, 10 Ekim’de Satışa Sunuluyor

Galaxy Note 10.1-2014 Edition, 10 Ekim’de Satışa Sunuluyor

teknik destek

Samsung’un IFA’da duyurduğu 3 yeni cihaz arasında yer alan Galaxy Note 10.1-2014 sürümü Galaxy Gear ve Galaxy Note 3’ün gölgesinde kalmış bir izlenim yaratsa da, tablet sahip olduğu yazılım ve donanım özellikleri ile halihazırda mobil dünyasının en güçlü çözümü olarak karşımıza çıkıyor.

10.1-iç boyutunda 2560x1600p çözünürlüklü ve inç başında 300ppi yoğunluk sunan LCD bir ekrana sahip olan tablet, depolama tarafında ise 16 ve 32GB’lik seçenekler sunuyor. Her iki modelin sınırlı depolama alanları sizi endişelendirmesin, zira Samsung tablet modelinde 64GB’ye kadar microSD kart desteği de sunuyor. Tüm bunların yanında Samsung iki yıl boyunca ücretsiz 50GB Dropbox depolama alanı da sunmakta.

Samsung yayınladığı basın açıklaması ile 2014 model Galaxy Note 10.1 için ön sipariş sürecinin başladığını duyururken, satışların ise 10 Ekim’de başlayacağı bilgisini verdi.

Söz konusu ön sipariş ve satış işlemleri ilk aşamada sadece Amerika’da geçerli olacak. Tabletin yakın zamanda ülkemizin de dahil edildiği Avrupa pazarında da tüketicilere sunulması bekleniyor. 16GB’lik versiyon için 549 dolar, 32GB’lik versiyon içinse 599 dolarlık bir fiyat öngörülüyor. Oldukça rekabetçi bir fiyat sergileyen tabletin ülkemizdeki fiyatı için öngörüde bulunmak şu an için zor, ancak 1.500 liranın altında bir fiyat olmayacağı kesin.

Gücünü iki faklı işlemciden alan tablet, ülkelere göre çipset farklılığı gösterecek. LTE destekli ülkelerde Snapdragon 800 (Adreno 330 GPU) işlemcisinden güç alacağı ifade edilen cihaz, diğer pazarlarda ise yeni nesil Exynos 5420 (Mali-T628 GPU) işlemciyle satışa sunulacak.

Akıllı telefonlardan daha büyük ekranlara sahip olan tabletlerde çoklu görevler son dönemde dikkat çeken detayların başında geliyor. Çoklu görevin bu deneli yaygınlaşmasında da yine Galaxy Note serisi tabletler ve vazgeçilmez aksesuarı olan S-Pen kalemin büyük etkisi var. Samsung, yeni nesil tablet modelinde de yine S-Pen ve çoklu görev uygulamalara fazlasıyla yer verirken, tüm bunların akıcı çalışması içinse RAM miktarı 3GB’ye çıkarıldı.

Android 4.3 işletim sistemi, 8MP çözünürlüklü arka kamera ve 8.220mAh kapasiteli batarya tabletin önce çıkan diğer özellikleri. Daha fazla detay içinse alt bölümdeki linklere göz atabilirsiniz.

Galaxy Not 10.1-2014 Edition resmiyet kazandı!

Galaxy Not 10.1-2014 Edition Ekran Detayları!

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir