Galaxy Note II için Android 4.3 Jelly Bean Türkiye Güncellemesi Resmen Başladı

media 15417

Galaxy Note II için Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi kasım ayından bu yana dünyanın farklı ülkelerinde resmi olarak kullanılmaktadır. Ülkemiz içinse geciken güncellemenin 7 Mart’ta başlayacağı şeklinde bir açıklama Samsung Türkiye tarafından yapılmıştı. Konuya ilişkin haberimize buradan göz atabilirsiniz.

Andronova

Güncelleme dağıtımına artık sayılı saatler kalmışken, Samsung’un resmi güncelleme dosyalarını yayınlayan SamMobile, firmware bölümünden Galaxy Note II Türkiye güncellemesini yayınladı. ROM dosyasının yayınlanmasıyla birlikte birçok kullanıcının resmi güncellemenin kendilerine ulaştığını ifade ederken,  resmi güncellemenin FOTA ve Kies üzerinden dağıtıma başlandığı da bildiriliyor. Güncelleme henüz size ulaşmadıysa buradan indirerek Odin aracılığıyla yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz dağıtımına henüz başlanan güncellemeyi kısa bir süre daha bekleyerek yüklemeyi FOTA (şebeke) ya da Kies üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi kapsamında telefona sunulacak yeniliklerden öne çıkanları bir kez daha hatırlatacak olursak; Galaxy Gear akıllı saat desteği, cihazın hızlanmasını sağlayan TRIM desteği, Samsung Knox güvenlik uygulaması, daha iyi RAM kullanımı, TouchWiz kullanıcı arayüzü gelişmeleri, klavyede iyileştirmeler, güncellenen GPU sürücüleri, kamera gelişmeleri, SD karta transfer özelliği ve sekmeli ayarlar menüsü.

Galaxy Note II için Android 4.3 güncellemesi ile resmi güncelleme desteği son bulmayacak. Güney Koreli üretici Android 4.4 KitKat güncellemesini de Galaxy Note II kullanıcılarıyla buluşturacak.

1

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın