Galaxy Note II için yeni bir kararlılık güncellemesi yayınlandı!

Galaxy Note II için yeni bir kararlılık güncellemesi yayınlandı!
müşteri hizmetleri

Galaxy Note II cephesinde Android 4.2.2 güncellemesi beklenirken, Samsung büyük ekranlı telefonu için Android 4.1.2 sürümüne dayanan yeni bir kararlılık güncellemesi yayınladı. Söz konusu yazılım ilk olarak İngiltere’de kullanıcılara sunulurken, güncellemenin kısa süre içerisinde Avrupa genelinde yaygınlık gösterdiği görülüyor. Kies yardımcı uygulaması ve OTA (şebeke üzerinden) dağıtımı gerçekleşen güncelleme kapsamında; pil tüketiminde yaşanan sorunların giderilmesi, hata düzeltmeleri ve diğer küçük sorunları giderilmesiyle sürümde istikrar sağlanıyor.

Daha kapsamlı yeniliklerin yer bulacağı Android 4.2.2 güncellemesi için ise henüz herhangi bir sızıntı ya da resmi bilgi aktarılmış değil. Bu noktada şirkete yakınlığı ile bilinen ve verdiği bilgilerle güvenirliğini defalarca kanıtlayan Sammobile’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamayı referans olarak alacak olursak; Güney Koreli üreticinin güncelleme üzerinde hala çalıştığı ve yeni TouchWiz sürümünün hala test ettiği bilgisine ulaştık. Bu sebeple güncellemenin bir süre gecikeceği iddia ediliyor.

Net bir tarih vermek zor fakat sonbaharda (Galaxy Note III lansmanı sonrası) Android 4.2.2 güncellemesinin Note II kullanıcıları tarafından tecrübe edilmesi bekleniyor. Bu tarihe kadar final aşamasındaki bazı yazılımların sızdırılması da bekleniyor.

kaynak: sammobile